Policja na tropie autobusów
Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości odpowie 69-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec. Kobieta prowadząc działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy o znacznej wartości. Z umowy się jednak nie wywiązała, a pojazdów nie chciała zwrócić.
Policjanci ustalili, że kobieta prowadząca działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy. Z uwagi na niewykonanie zobowiązań wynikających z podpisanych umów, firma wypowiedziała leasing wzywając ją do bezzwłocznego zwrotu mienia. Pomimo ciążącego na niej obowiązku, 69-latka nie zwróciła jednak pozyskanych Scanii.
Podczas prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli jeden z przywłaszczonych autobusów. Pracują również nad tym, by ustalić, co stało się z drugim z leasingowanych pojazdów.
Funkcjonariusze ustalili również miejsce przechowywania pługa obracalnego marki Kverneland ES, który także został przywłaszczony na szkodę firmy leasingowej. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 48-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec.
Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi 1 197 451 złotych. Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Międzyrzecka policja na tropie ? Bbbbbuuuuuhhhhhhaaaaa.....................
autor: gość
No to będzie czym teraz przywiezć turystów z Warszawy do pałacu Potockich. Co na to Janus ? Jakie zajmie stanowisko dzisiaj w czasie konferencji ?
autor: gość
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
1
Pechowy zakup
Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego zgłosił się do Wydziału Komunikacji w celu złożenia wniosku o rejestrację samochodu osobowego marki Volkswagen, zakupionego w Warszawie. W trakcie czynności okazało się, że auto zarejestrowane było jako utracone w wyniku przywłaszczenia zaistniałego na terenie innego miasta. Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym i ustalają wszystkie okoliczności jego zakupu.
0
Fałszywe setki
Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim prowadzi postępowanie w sprawie wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. W policyjnym komunikacie czytamy: "Do Komisariatu Policji wpłynęły materiały, z treści których wynika, że nieznany sprawca na terenie kantoru w Międzyrzecu Podlaskim wprowadził do obiegu dwa podrobione banknoty o nominale 100 USD".
0
Uwaga na oszustów
Mieszkaniec Żabiec zgłosił w międzyrzeckim komisariacie, że został oszukany podczas internetowych zakupów. 20-latek wykonał przelew bankowy za pośrednictwem linku przesłanego drogą mailową przez sprzedającego z portalu internetowego OLX.pl. Podał przy tym swój login, hasło i kod autoryzacyjny. Te dane wykorzystał oszust, który bez wiedzy i zgody pokrzywdzonego dokonał przelewu z jego konta bankowego pieniędzy w kwocie 580 złotych.