YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Policja na tropie autobusów

6 października 2018 09:31:23 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości odpowie 69-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec. Kobieta prowadząc działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy o znacznej wartości. Z umowy się jednak nie wywiązała, a pojazdów nie chciała zwrócić.

 

Policjanci ustalili, że kobieta prowadząca działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy. Z uwagi na niewykonanie zobowiązań wynikających z podpisanych umów, firma wypowiedziała leasing wzywając ją do bezzwłocznego zwrotu mienia. Pomimo ciążącego na niej obowiązku, 69-latka nie zwróciła jednak pozyskanych Scanii.

Podczas prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli jeden z przywłaszczonych autobusów. Pracują również nad tym, by ustalić, co stało się z drugim z leasingowanych pojazdów.

Funkcjonariusze ustalili również miejsce przechowywania pługa obracalnego marki Kverneland ES, który także został przywłaszczony na szkodę firmy leasingowej. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 48-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec.

Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi 1 197 451 złotych. Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (26 października 2018 18:47:37) Międzyrzecka policja na tropie ? Bbbbbuuuuuhhhhhhaaaaa..................... autor: gość
    (6 października 2018 10:11:33) No to będzie czym teraz przywiezć turystów z Warszawy do pałacu Potockich. Co na to Janus ? Jakie zajmie stanowisko dzisiaj w czasie konferencji ? autor: gość
    logo male