YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Policjant podejrzany o kierowanie gangiem

1 października 2013 16:03:21 | autor: red.
Policjant bialskiej drogówki Tomasz N. został aresztowany pod zarzutem kierowania grupą przestępczą, która trudniła się przemytem i sprzedażą papierosów bez akcyzy.

Tomasz N. został zatrzymany 20 września przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych. Trafił do aresztu. Od prokuratora usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz paserstwa akcyzowego. Ta działalność miała uszczuplić dochody Skarbu Państwa o pół miliona złotych.

Policjant wyszedł z aresztu po wpłaceniu 50 tys. zł kaucji, wyznaczonej przez sąd. W minionym tygodniu komendant miejski policji w Białej Podlaskiej podjął decyzję o zawieszeniu go i rozpoczęciu procedury wydalenia ze służby.

Tomasz N. w policji służył jedenaście lat. Zbyt popularny wśród innych funkcjonariuszy chyba nie był, o czym mogą świadczyć skargi na niego. Jedna z funkcjonariuszek drogówki rok temu doniosła, że obraźliwie ją przezwał i kopnął. W wyniku prowadzonego postępowania dyscyplinarnego policjanta ukarano naganą. Najwyraźniej nie poskutkowało, bowiem kilka tygodni temu policjantka z Międzyrzeca poinformowała przełożonych o agresywnym zachowaniu Tomasza N. na drodze. Funkcjonariusz kierując nieoznakowanym radiowozem miał kilkukrotnie podjeżdżać pod zderzak jej samochodu. Ponadto wyprzedził ją i jechał wprost na nią. Nagranie z wideorejestratora potwierdziło, że Tomasz N. jechał za policjantką, nie było jednak na nim widać, by zajechał jej drogę.

W sprawie grupy przestępczej, którą miał kierować Tomasz N. zatrzymano już cztery osoby.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (1 października 2013 20:08:27) Proszę przytoczyć treść z gazety na dowód !!! autor: admin
  (1 października 2013 20:00:22) tresc zywcem spisana z gazety ,, slowo podlasia", skandal autor: gość
  (1 października 2013 19:55:18) no tak ;))) autor: gość
  (1 października 2013 19:18:00) ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Sądzę, że w przyszłości zostanie komendantem Straży Miejskiej w Międzyrzecu Podlaskim. autor: gość
  logo male