YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Pośpiewali w Drelowie

23 kwietnia 2018 11:59:10 | autor: redakcja
14 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbył się Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie 2018 (fot. Magdalena Pepa)

 

Na drelowskiej scenie wystąpili: Zespół Obrzędowo–Śpiewaczy „Lewkowianie” z Dokudowa, Zespół Śpiewaczy „Sokotuchy” z Białej Podlaskiej, Zespół Śpiewaczy Pawłowianki z Nowego Pawłowa. Ponadto w kategorii „Duży Mały” wystąpił Zdzisław Marczuk i jego trzy uczennice grające na skrzypcach: Gabriela Wowczeniuk, Anna Jucyk i Oliwia Spychel. Na liście wykonawców znalazła się również Angelika Paluszkiewicz z Szóstki w kategorii Folklor – kontynuacja.

Występy artystów oceniało jury w składzie: Andrzej Sar – Główny Instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Marian Chyżyński – konsultant WOK Lublin. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: „Lewkowianie” i „Sokotuchy”, Anna Jucyk, Oliwia Spychel i Angelika Paluszkiewicz.

Nagrody i statuetki wręczone wykonawcom ufundowało Starostwo Powiatowe, które w Drelowie reprezentowała Marianna Tumiłowicz – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. Imprezę swoim występem uświetnił Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy” z Drelowa.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male