YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Powiat oszczędza kosztem międzyrzeckich szkół

3 stycznia 2012 14:39:58
Starostwo powiatowe wprowadza drastyczne oszczędności. Ucierpią na tym podlegające mu międzyrzeckie szkoły – „ekonomik” i „zawodówka”.

Radni powiatowi przyjęli uchwałę o zmianie wieloletniej prognozy finansowej. Dla miasta i gminy Międzyrzec jest to istotne, bowiem przesuwa w czasie realizację czterech ważnych inwestycji.

Nie będzie więc w najbliższym czasie remontu budynków Zespołu Szkół Ekonomicznych na ulicy 3 Maja oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na ulicy Warszawskiej.

Szybkiej przebudowy nie doczekają się także mieszkańcy ulicy Kościuszki, która jest drogą powiatową. Fragment tej ulicy zmodernizowano trzy lata temu, i od tego czasu nie robiono nic. Tymczasem ulica jest obciążona sporym ruchem ciężarowych samochodów.

Powody do narzekania mają również mieszkańcy Wysokiego i Rudnik. Starostwo miało w planach przebudowę mostu na Krznie między tymi miejscowościami. Z powodów oszczędnościowych środki na ten cel obcięto ze 100 do 45 tys. zł. Taka kwota wystarczy jedynie na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy.

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (4 stycznia 2012 18:58:13) Jak to co? "Jeszcze więcej dla Międzyrzeca" autor: r_n_k
    (3 stycznia 2012 18:24:56) A co na to Pan Przewodniczący Rady Powiatu Dr Przemysław Litwiniuk??????? autor: gość
    logo male