Każdego roku do "Powiatowych Kodeńskich Spotkań z Poezją i Pieśnią Maryjną", organizowanych przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu, przystępują mieszkańcy powiatu bialskiego: uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także dorośli, słowem - wszyscy miłośnicy recytacji i śpiewu. Wydarzenie ma charakter przeglądu, w którym wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy i statuetki.
– T o spotkanie jest szczególne - gromadzimy się na "XX Powiatowych Kodeńskich Spotkaniach z Poezją i Pieśnią Maryjną", poświęconych pamięci Jana Pawła II, aby poprzez śpiew i modlitwę uczcić pamięć papieża, który całym sercem ukochał Matkę Boską. To właśnie do Maryi zwracał się w chwilach radości i cierpienia, powierzając Jej siebie i cały świat słowami: „Totus Tuus – Cały Twój”. Ta uroczystość to nie tylko koncert pieśni maryjnych, ale także wyraz wdzięczności za życie i nauczanie naszego papieża – człowieka modlitwy, pokoju i miłości. Poprzez śpiew pragniemy oddać cześć Matce Najświętszej i przypomnieć, jak bardzo Jej kult był bliski sercu Jana Pawła II. Niech te pieśni staną się naszą modlitwą – pełną wiary, nadziei i miłości. Niech przypomną nam, że tak jak Jan Paweł II, tak i my możemy powierzać swoje życie Maryi, prosząc Ją o opiekę i prowadzenie – mówiła tego dnia Izabela Marciniak z GCKSiT w Kodniu.
W XX Przeglądzie wzięli udział:
1. Artur Dżaluk z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu – wiersze „Miłość mi wszystko wyjaśniła” Jana Pawła II i „List do Matki Bożej” ks. Jana Twardowskiego
2. Lena Sokół z Terespola – piosenki „Nie zastąpi Ciebie nikt” i „Wśród tylu dróg”
3. Zespół śpiewaczy „Kodenianki” z Kodnia – pieśni „Do podlaskich cichych kniei” i „Oddany Maryi sługo miłosierdzia”
4. Amelia Wenio z Kopytowa – piosenka „Minął czas”
5. Piotr Lyssy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu – wiersze Karola Wojtyłły „Emilii, Matce mojej” i ks. Jana Twardowskiego „Matka Boska Powstańcza”
6. Zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Zabłocia – pieśni „Witaj Matko Uwielbiana” i „Ja, pielgrzym”
7. Trio z Terespola: Michalina Marek, Aleksandra Matusiewicz i Kornelia Hurman – pieśń „Wspaniała Matko”
8. Michalina Marek z Terespola – piosenka „Kochamy Cię Janie Pawle II”
9. Aleksandra Matusiewicz z Lechut Małych – piosenka „Liczę na Ciebie Ojcze”
10. Kornelia Hurman z Terespola – piosenka „Pieśń dla Jana Pawła”
11. Zespół śpiewaczy „Kalina” z Kostomłot – pieśni „Koły wto młenyj” i „Pozdrawiam Ciebie Matko”
12. Marcel Siekierko z Małaszewicz – piosenki „Komu Matko dzisiaj wierzyć” i „Pozdrów nas jeszcze raz Janie Pawle”
13. Klub Senior+ z Międzylesia – pieśni „W Kodniu u Maryi” i „Dla ciebie Ojcze Święty”
14. Szymon Grześkowiak z Kodnia – piosenki „Skarby, skarby” i „Matko Kodeńska”
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny