Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Pożar w „góralskim domu”

16 lipca 2022 12:28 | autor: redakcja/KM PSP Biała Podlaska

Aż trzynaście zastępów strażackich uczestniczyło w gaszeniu pożaru domu jednorodzinnego na ulicy Listopadowej. Dwójce lokatorów udzielono pomocy medycznej. Straty wstępnie oszacowano na 300 tys. złotych.

Do pożaru doszło w czwartek (14 lipca) około południa. Ogień objął całą zewnętrzną drewnianą klatkę schodową. Płomienie wydostawały się z okien na wysokości pierwszego piętra oraz przez drzwi wejściowe. Cały budynek był zadymiony i istniało ryzyko rozprzestrzenienia się ognia wewnątrz domu.

W budynku przebywało 15 lokatorów. Udało im się wydostać na zewnątrz jeszcze przed dotarciem na miejsce strażaków. Dwóm osobom służby medyczne musiały udzielić pomocy.

W zabezpieczeniu miejsca pożaru i akcji gaśniczej wzięło udział trzynaście strażackich zastępów: cztery z JRG Międzyrzec Podlaski, dwa z JRG Biała Podlaska, jeden z KM PSP Biała Podlaska oraz OSP Jelnica, OSP KSRG Drelów, OSP KSRG Rzeczyca, OSP Śródmieście, OSP Zawadki, OSP Tuliłów.

Spaliła się drewniana klatka schodowa z wyposażeniem oraz część korytarza na pierwszym piętrze. Straty oszacowano na 300 tys. złotych, a wartość uratowanego mienia na około 1 mln złotych. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Mirosław Byszuk poinformował, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Foto: OSP Jelnica/OSP KSRG Drelów

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny