YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pożegnanie z biblioteką

22 marca 2016 11:59:29 | autor: redakcja/MBP
Z końcem marca odchodzi na zasłużoną emeryturę pani Krystyna Kiendziora, wieloletnia bibliotekarka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim.

Krystyna Kiendziora, wieloletnia bibliotekarka w Miejskiej Bibliotece Publicznej (fot. archiwum MBP)

Swoją przygodę z biblioteką rozpoczęła w 1976 r. jeszcze w budynku parafialnym przy kościele p.w. św. Mikołaja. Po utworzeniu Filii nr 1 MBP na ul. Partyzantów pracowała tam nieprzerwanie do 1999 r. Organizowała życie kulturalne mieszkańców, zapełniała czas wolny dzieciom i młodzieży prowadząc różnorodne zajęcia, spotkania, konkursy. Zawsze miała czas i serce dla czytelników. Wiele osób do dziś z życzliwością wspomina „swoją” panią Krysię i bibliotekę.

Po przeniesieniu do Bibliotek Dziecięcej z pasją zaangażowała się w pracę z dziećmi i młodzieżą. Włączyła się w ogólnopolską kampanię Cała Polska Czyta Dzieciom, współpracowała ze szkołami i przedszkolami, czytała dzieciom w szpitalu. Biblioteka zawsze miała ciekawą ofertę na wakacje i ferie zimowe, a pani Krysia życzliwość i cierpliwość dla swoich młodych czytelników.

Za te wszystkie lata owocnej pracy, zaangażowania, ciągłego doskonalenia, za rzesze wychowanych i ukształtowanych czytelników, za niezaprzeczalny ślad odciśnięty w tej naszej małej ojczyźnie dziękujemy i życzymy wielu radosnych i słonecznych lat na spełnianie marzeń i planów, na które do tej pory nie było czasu, wreszcie miłej lektury tych wszystkich książek odkładanych na tzw. „jak będę na emeryturze”.

Dyrekcja i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaksim

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male