YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Praktyczna lekcja bezpieczeństwa

22 listopada 2017 09:23:19 | autor: Redakcja
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 spotkali się z policjantami międzyrzeckiego komisariatu. Wszystko odbyło się w ramach programu „Odblaskowa Gmina" oraz szkolnej inicjatywy „Bezpieczeństwo po zmroku".

fot. KMP w Białej Podlaskiej

 

W miniony weekend uczniowie klasy I oraz III ZPO nr 2 uczestniczyli w niecodziennej lekcji bezpieczeństwa. Głównym zakresem przeprowadzonych zajęć było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności po zmierzchu. W tym celu dzieci nocowały na terenie szkoły.

W ramach zajęć odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Podczas pogadanki mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło również informacji o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

 

Na uczestników spotkania czekała jeszcze dodatkowa niespodzianka. Policjanci wraz z wychowawcami oraz wyposażonymi w kamizelki odblaskowe uczniami po godz. 20 wyszli w rejon oznakowanego przejścia dla pieszych. Dzieci pod czujnym okiem mundurowych uczyły się tam jak bezpiecznie korzystać z przejścia, drogi oraz chodnika. Maluchy świetnie poradziły sobie zarówno z teorią jak też praktyką.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male