YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Profil Zaufany. Uwaga na fałszywe maile weryfikacyjne

31 października 2018 22:24:28 | autor: Redakcja
Dzisiaj na skrzynkę redakcji trafił e-mail z prośbą o weryfikację Profilu Zaufanego. Wzbudził on nasze zdziwienie oraz podejrzenie o oszustwo, wysłaliśmy więc zapytanie do Urzędu Miasta.

W odpowiedzi na nasze zapytanie pracownicy Urzędu Miasta potwierdzili nasze podejrzenia, kierując jednocześnie do mieszkańców ostrzeżenie przed fałszywymi wiadomościami. Publikujemy je w całości poniżej.

Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie część z Państwa (użytkowników Profilu Zaufanego) mogła otrzymać złośliwą wiadomość na skrzynkę email, z prośbą o weryfikację Profilu Zaufanego z adresu profilzaufanty@gov.pl, najprawdopodobniej o temacie „Faktura 2018.10.30.”.

Fałszywe wiadomości nie zostały wysłane przez system Profil Zaufany, a przez internetowych oszustów. Prosimy o nie reagowanie na tego typu podejrzane maile oraz o zachowanie szczególnej ostrożności.

Kliknięcie w podany w wiadomości  link powoduje pobranie pliku z rozszerzeniem „.exe”. Jego  otwarcie może spowodować zainfekowanie komputera.
Przypominamy, że Profil Zaufany nie wymaga dodatkowej weryfikacji loginu.

Pytania związane z tym bądź podobnymi zdarzeniami, prosimy zgłaszać do naszego Service Desku. Numer telefonu: + 48 (42) 253 54 50 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00.

*Jednocześnie informujemy, że obowiązek informacyjny z art. 13 rozporządzenia 2016/679 (RODO) został wobec Państwa dopełniony przy rejestracji konta Profilu Zaufanego.
Obecne działanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników systemu i jest realizowane ze względu na niezbędność do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym (art. 6 ust. 1 lit. e RODO).

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (1 listopada 2018 10:31:58) Też otrzymałem taki e-mail Zgłosiłem do e-Puap na linie telefoniczną. Było wiele takich zgłoszeń. Podobnego (stylowo) e-maila otzymałem od niby komornika sądowego podpisany przez "Piotr Fercowicz ul. ul. Jagiellonska 78 lok 29, 03-492 Warszawa". Sprawdziłem i Piotr Fercowicz jest komornikiem ale pod innym adresem ma działalność. Jakiś czas był spokój ale ostatnio wiele przychodzi o niby prawdziwych firm jak też zupełnie wymyślonych. Ja ktoś głupi to kliknie w jeden z wielu linków i kłopoty gotowe. autor: Użytkownik e-Puap
    logo male