Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Promesy od wicepremiera

30 listopada 2021 19:04 | autor: redakcja

Wicepremier Jacek Sasin podczas wizyty w Międzyrzecu Podlaskim wręczył samorządowcom promesy inwestycyjne oraz symboliczne czeki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez samorządy ma przyczynić się do zwiększenia skali inwestycji publicznych oraz wpłynąć też na rozwój przedsiębiorczości, poprawę warunków życia mieszkańców danego regionu czy powstanie nowych miejsc pracy.

Pula środków do rozdysponowania w skali kraju to 23,8 mld zł. W I edycji jednostki samorządu terytorialnego przedstawiły wnioski na łączną kwotę ponad 90 mld zł.

„Wspieranie inwestycji to droga, którą musimy podążać. To one dają miejsca pracy, przyczyniają się do rozwoju i wzrostu zamożności społeczeństwa” - mówił szef Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Środki na inwestycje dla województwa lubelskiego to niemal 1,9 mld zł, w tym 186 mln zł na inwestycje w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej. Projekty, na które samorządy otrzymały dofinansowanie dotyczą m.in. przebudowy dróg gminnych, budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowy placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci, przedszkoli czy mieszkań komunalnych.

Podczas spotkania w Międzyrzecu wicepremier podkreślił, że „Program Inwestycji Strategicznych ma dać potężny modernizacyjny impuls przede wszystkim Polsce lokalnej, która przez wiele dziesięcioleci po upadku komunizmu czekała na swoją szansę”.

„Polska jest jedna i Polacy mają prawo żyć godnie niezależnie od tego, gdzie mieszkają, jakie uwarunkowania historyczne zdecydowały o tym, że te ziemie są lepiej lub gorzej rozwinięte. W ramach polityki zrównoważonego rozwoju chcemy doprowadzić do tego, aby cała Polska rozwijała się równomiernie” – mówił Jacek Sasin.

„Województwo lubelskie jest wciąż regionem, który wymaga szczególnej uwagi, szczególnego zainteresowania i wsparcia ze strony władz rządowych, bo jest najbiedniejszym regionem Polski i jednym z najbiedniejszych regionów UE” – przyznał szef resortu aktywów państwowych. Przypomniał, że PKB na głowę mieszkańca woj. lubelskiego to zaledwie 50 proc. średniej UE.

W Międzyrzecu Podlaskim wicepremier Jacek Sasin wręczył dwadzieścia jeden czeków. W imieniu samorządowców za przyznane dofinansowanie dziękowali wicestarosta Janusz Skólimowski oraz wiceburmistrz Paweł Łysańczuk.

Przypomnijmy, że Międzyrzec Podlaski otrzymał 19 mln zł na budowę wiaduktu nad linią kolejową nr 2 Warszawa-Terespol wraz z niezbędną infrastrukturą. Gmina Międzyrzec dostała 10,7 mln zł na budowę i remonty dróg, a gmina Drelów 9,5 mln zł na modernizacje sieci drogowej.

Na spotkaniu, które odbyło się 29 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta obecni byli m.in. poseł Marcin Duszek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Wicepremier Sasin podczas wizyty w Międzyrzecu zwiedził również zakład drobiarski firmy Wipasz.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (3 grudnia 2021 23:06)
  Nie gryzie się ręki która karmi ale prawdziwa cnota krytyki się nie boi - no chyba że obie strony "maj coś za uszami", redakcja i władza, ale prawda i tak zawsze wychodzi na jaw. W brew pozorom społeczeństwo tego miasta nie jest takie głupie jak władzy i redakcji się wydaje.
  autor: gość

  (3 grudnia 2021 08:56)
  W obiektywizm tego typu materiałów nie wierze. Media to jest biznes. Nie gryzie się ręki która karmi. Wywiad może będzie ale bez niewygodnych pytań.
  autor: gość

  (2 grudnia 2021 22:40)
  Szanowna redakcjo Międzyrzec info, piszecie fajne artykuły, informujecie nas na bieżąco "co w trawie piszczy" ale nie do końca. Może warto by było umówić się z Panem Burmistrzem Kotem i Przewodniczącym Matejkiem, zadać kilka pytań typu: ile wynosi obecnie dieta radnego, ile zarabia Pan Burmistrz, jak wygląda ogólnie sytuacja finansowa miasta, na co przeznaczono pieniądze zaoszczędzone na likwidacji Straży Miejskiej, jaki jest konkretny plan na ten wiadukt - jak takowy jest? Sam wiadukt gdzieś tam koło wipaszu nie rozwiąże problemów mieszkańców miasta, może tylko "ułatwić życie dla wipaszu" a na Partyzantów jak jest "kocioł" to i będzie. Zachęcam do tematu, no chyba że to temat ściśle cenzurowany. Pozdrawiam.
  autor: Trol

  (2 grudnia 2021 13:39)
  No to młodzi na wybory trzeba chodzić i wybrać młodych , nie dziadków, którzy za cel mają tylko koryto dla siebie i posadki dla rodziny. Szczególnie o radnych chodzi.
  autor: H

  (2 grudnia 2021 08:32)
  Wicepremier jak już
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 23:31)
  Łysy, dobrze właśnie. Może i 500plusy łapną gdzie gnój.
  autor: H

  (1 grudnia 2021 23:16)
  Łysy KOt
  Taka postawa Burmistrza zakrawa na TACZKĘ! W urzędzie był Wiceminister, a ten nie wyjdzie, nie zaprosi nawet na herbatę, kawę tylko wysyła "sikuta". I czego te miasto może się spodziewać po tej władzy? Kultura wymagała przywitać. To samo przewodniczący Rady Miasta. Dla przykładu - Pan Przemek L. (PSL) by przyjechał to by ponowie z fanfarami go przyjęli. I to za co ... rezonans sfinansowany z środków UE, który stoi bo lekarzy nie ma do obsługi.
  autor: PiSiorek

  (1 grudnia 2021 19:07)
  Wstyd, że burmistrza nie było - chyba już się pogodził w pełni z odejściem z urzędu. Pytanie, kto go „wywiózł”.
  autor: xyz

  (1 grudnia 2021 15:46)
  Na Kościuszki wiadukt miał by sens razem z obwodnicą , inaczej to tyle z niego pożytku co ze stoku narciarskiego będzie.
  autor: Hm

  (1 grudnia 2021 15:42)
  kulfoniasty nos niech się pierwsze wyspowiada ze złodziejstwa w skokach gdzie ukradziono ponad 4 000 000 000 zł i w banku w wołominie gdzie sam brał pożyczki, gdzie prokuratura ziobry, złodzieje !!!
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 15:41)
  Można mieć emeryturę i pracować :D
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 13:46)
  Wiadukt ma być przy przejeżdża kolejowym na Kościuszki tuż przy ubojni.
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 09:04)
  Ludzie, wy o pieniądzach i wiadukcie, a tu taka smutna informacja dotarła.Wybitny urzędnik,były poseł i społecznik, Stanisław Żmijan, odchodzi na emeryturę.Teraz będzie zajmował się sprawami swojej partii, Platformy Obywatelskiej.Wielka strata dla mieszkańców Miedzyrzeca-P.
  autor: Gość

  (1 grudnia 2021 08:50)
  Gdzie ten wiadukt ma być, Bo Partyzantów ,Berezowska, Zahajkowska wydaje się fizycznie niemożliwe?
  autor: Hmmm

  (1 grudnia 2021 00:50)
  Wiadukt wiaduktem ale nie ma żadnej informacji o obwodnicy
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 00:45)
  mazzieh - jak Ty się podpiszesz normalnie , to ja też. Ty piszesz i nie wiesz w końcu co piszesz. Wymagasz od admina cenzury bo uważasz że tak powinno być, że jesteś ideolo ale niestety, tak nie jest, wyluzuj ...... Nikt nie używa wobec Ciebie słów wulgarnych ani Cię nie prześladuje. Wymiana zdań z Twojej strony też wiele wymaga... . Ni podoba się to "fora ze dwora", sajonara!
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 00:32)
  do 1 grudnia 2021 00:00
  Wyluzuj z tymi "dupkami" a promesy na te drogi . owszem PIS, poprzednicy. Tylko z czego z naszych wspólnych podatków, oczywiście tych którzy je płacą a nie udają biednych i , panie deeej bo ja bidny :P
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 00:23)
  Do redakcji
  Do Redekacji: niestety w ostatnim czasie obserwuję wiele niemerytorycznych komentarzy na tym portalu, które nic nie wnoszą do dysksji i mogą zostać uznane za obraźliwe lub niecenzuralne - przykład gość 00:06 lub gość 00:00. Czy redakcja na serio traktuje ten punkt: "Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte". Proszę o odniesienie się do mojego pytania.
  autor: mazzieh

  (1 grudnia 2021 00:20)
  do 30 listopada 2021 23:56
  Pan Kot dobrze się czuje tylko w obecności niektórych policjantów, członków swojej partii,swoich pseudo sympatyków. Promesa to jakieś tam okoliczności "że coś będzie", natomiast co do Twojego komentarza "że na tę szopkę swojego zastępcę" - to mamy to rozumieć że zastępca jest do spraw szopkowych? To w/g Ciebie Sasin, Duszek, Skulimowki to tylko pajace a legalna władza to Kot i jego partia???
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 00:12)
  do goscia 00;06
  Przepraszam, co to są komy, bo nie rozumiem? Co masz do mojej Pani od polskiego? Dostawce czego? Czy potrafisz merytorycznie odpowiedzieć na moje pytania? Czy potrafisz podpisać się pod swoimi wynurzeniami?
  autor: mazzieh

  (1 grudnia 2021 00:06)
  mazzieh - zmień dostawcę albo ogranicz bo cienko te twoje komy ostatnio wyglądają. Twoja Pani od języka polskiego nie była kumata czy ty na lekcjach koleżanki za pupę szczypałeś?
  autor: gość

  (1 grudnia 2021 00:05)
  do anoninowego dupka 00:00
  Moge prosic o konkrety? Jakie dokladnie to drogi?
  autor: mazzieh

  (1 grudnia 2021 00:00)
  Dupku, jeden z drugim. Już od dawna po drogach zrobionych za te pisowskie promesy jeździcie.
  autor: gość

  (30 listopada 2021 23:59)
  Ot, się pogorszyło biedactwu. Kropelki weź przed snem.
  autor: gość

  (30 listopada 2021 23:56)
  do goscia
  Nie pracuje w UM, ale wydaje mi się, że jak to ująłeś "kici kici" rozumie jaką jest wartość "promesy inwestycjnej" Jacka Sasina. Stąd wysłał na tę szopkę swego zastępcę, a sam zajął się poważną praca.
  autor: gość

  (30 listopada 2021 23:43)
  Jacek przywiozl "promesy"
  Unijne fundusze na Krajowy Plan Odbudowy ciągle zablokowane, chęci kompromisu (rozwiązania izby dyscyplinarnej SN) ze strony rządu Zjednoczonej Prawicy nie widać, Zbigniew "mokry sen Putina" krzyczy, że za izbe dyscyplinarna umrze i my tez powinnnismy, a tych pieniędzy to i tak nie potrzebujemy bo damy sobie radę produkując europalety i jak trzeba to wyjdźmy z Unii Europejskiej... A Jacek Sasin już wyjachal w Polskę rozdawać "promesy inwestycyjne". Na szczęście dla PiS akcja "za mundurem murem" w pelni, a kościół zbiera czekoladki dla żołnierzy WP, więc tłuszcza wniebowzięta klaszcze i zaglosuje jak trzeba.
  autor: mazzieh

  (30 listopada 2021 23:40)
  A gdzie kici kici, pakuje się po woli? Wysyłając vicka dał ciała po całości! Poważny człowiek tak by nie postąpił, zwłaszcza gospodarz miasta, po odwoływał by wszystkie swoje "spotkania" służbowe i reprezentował by miasto i mieszkańców osobiście!
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny