YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Przeciw pijanym kierowcom

3 października 2018 23:36:39 | autor: Małgorzata Michalak (ZPO nr 2)
Po raz kolejny Zespół Placówek Oświatowych nr 2 włączył się w akcję profilaktyczno-edukacyjną zorganizowaną w naszym mieście przez policję oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim.

Uczniowie ZPO nr 2 w akcji Przeciw pijanym kierowcom (fot. ZPO nr 2)

20 września uczniowie z klasy 5A Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z dzielnicowymi policji, Iwoną Matysiak oraz Jarosławem Jaworskim, na parkingu przy sklepie Biedronka wręczali kierowcom materiały edukacyjne kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”. Zawierały one informacje, jak reagować w sytuacjach, gdy osoba nietrzeźwa zamierza prowadzić samochód, jak również wymieniały skutki prowadzenia auta po spożyciu alkoholu.

Chętnym  kierowcom sprawdzano stan trzeźwości przy użyciu alkoblue. Na szczęście wszyscy poddani badaniu byli trzeźwi i mogli dalej prowadzić swoje samochody.

Nad przeprowadzeniem akcji czuwała szkolna psycholog Małgorzata Michalak.

Na podstawie informacji M. Michalak
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (20 października 2018 15:25:08) Takie tam pierdoły. Kiedyś na festynie na Gubałówce chciałem sprawdzić swoją trzezwość, to policjantka wymyślała cuda wianki, aby tego nie robić i poradziła mi, żebym pojechał na komisariat w Zakopanem. Jak powiedziałem jej, że przed chwilą skończyłem pić piwo i jadę właśnie do Zakopanego, to piłowała mordę, że mogę mieć we krwi za dużą zawartość alkoholu i mogę mieć problemy. No to po co takie pokazy ? Tam też wtedy demonstrowali co posiada policja. autor: gość
  (20 października 2018 00:09:51) Oby częściej autor: gość
  (20 października 2018 00:08:47) Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja autor: gość
  (20 października 2018 00:07:54) Fajna sprawa autor: gość
  logo male