YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Przedszkolaki z olimpijskim złotem

3 czerwca 2021 06:00:00 | autor: Anna Ostapiuk
W I Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaka wzięli udział wychowankowie ośmiu jednostek edukacyjnych z terenu gminy Międzyrzec. Dzieci poprzez zabawę rywalizowały w dostosowanych do ich wieku konkurencjach sportowych, a na koniec na piersi każdego małego zwycięzcy zawisł złoty medal.

I Gminna Olimpiada Przedszkolaka w Rogoźnicy (fot. miedzyrzec.info)

W I Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła się 2 czerwca w Rogoźnicy, wzięły udział przedszkolaki z Rogoźnicy, Miś, Rzeczycy, Tłuśćca, Kożuszek, Rudnik, Tuliłowa i Halas. Drużyny przygotowały się wzorowo, każda z nich wyróżniała się barwnym strojem sportowym i okazałym transparentem.

Jak przystało na prawdziwą olimpiadę, przedszkolaki odśpiewały hymn państwowy, a w rytm hymnu olimpijskiego przemaszerowały dumnie wokół terenu sportowych zmagań. Dyrektor PSP w Rogoźnicy Dorota Herda wraz z wójtem Krzyszofem Adamowiczem zapalili znicz olimpijski. - Spotykamy się w gościnnej Rogoźnicy, by rywalizować w duchu olimpijskim. Ważne jest, by wystartować, a jeśli wystartujemy, to dobiegniemy do końca. Każdy z nas dziś osiągnie sukces startu i każdy jest wygranym - zagrzewał do boju wójt Krzysztof Adamowicz

Każda z drużyn, tuż po rozgrzewkach poprowadzonych przez studentów AWF, wzięła kolejno udział w przygotowanych na wyznaczonych torach konkurencjach sportowych, wśród których nie zabrakło slalomów z piłkami, biegu z przeszkodami i przeskoków przez obręcze. Dzieci przetestowały swoją umiejętność utrzymania równowagi maszerując po linie z woreczkiem na głowie oraz celność trafiając w obręcze, skakały na piłce i pokonywały slalomy. Na koniec sportowych zmagań drużyny otrzymały puchary, a każdy mały olimpijczyk został udekorowany zasłużonym złotem medalem. - Wszystkie nasze rywalizacje są zakończone, dzieci pięknie się sprawiły, wszystkie otrzymały złote medale. Wszyscy jesteście zwycięzcami - podsumowała wydarzenie dyrektor Dorota Herda.

Medale zawisły również na piersi przybyłych gości, którzy aktywnie wsparli organizatorów w przygotowaniu i sprawnym przebiegu olimpiady. Wśród uhonorowanych znalazł się także reprezentujący naszą redakcję Międzyrzec.info Waldemar Pepa, dbający od wielu lat o promocję wydarzeń i inicjatyw gminy Międzyrzec Podlaski.

Wśród przybyłych na sportową imprezę gości znaleźli się m.in. kierownik urzędu marszałkowskiego Dariusz Litwiniuk, reprezentant powiatu bialskiego Przemysław Bierdziński, radny i prezes klubu Krzna Rzeczyca Łukasz Łosicki, przedstawiciele gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej, studenci Akademii Wychowania Fizycznego na czele z dr Krzysztofem Piechem, żołnierze 144 posterunku radiolokacyjnego dalekiego zasięgu w Roskoszy, reprezentanci Koła Łowieckiego nr 12 Ogar z Białej Podlaskiej, druhowie OSP oraz policjanci. Imprezę poprowadził jej pomysłodawca i współorganizator, trener Krzna Rzeczyca Marcin Białach.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male