YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Przedszkole w Rzeczycy ma już dyrektora

13 maja 2018 10:25:14 | autor: bk / fot. Szkola Podstawowa w Rudnikach
Samorządowym Przedszkolem w Rzeczycy będzie kierowała Aneta Pawłowska, dotychczasowy nauczyciel Szkoły Podstawowej w Rudnikach.

Nowy dyrektor przedszkola w Rzeczycy, Aneta Pawłowska, ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi (fot. SP w Rudnikach)

Decyzja zapadła w ostatnim dniu kwietnia. Kandydatura Anety Pawłowskiej zyskała jednogłośną aprobatę komisji. Była też jedyną ocenianą, bo w dniu rozstrzygnięcia z konkursu wycofał się drugi kandydat.

Wybrana dyrektor Przedszkola w Rzeczycy jest nauczycielem z ponad 20-letnim stażem. Od początku kariery zawodowej związana ze Szkołą Podstawową w Rudnikach, gdzie w ostatnim czasie pracowała jako wychowawca oddziału przedszkolnego. – To osoba pełna dynamizmu i empatii, lubiana przez dzieci. Jestem przekonany, że to dobry wybór – komentuje Krzysztof Adamowicz, wójt gminy. Nowa dyrektor otrzyma powołanie 1 czerwca, ale już zajmuje się sprawami związanymi z przygotowaniem Przedszkola do rozpoczęcia roku szkolnego.

Przedszkole w Rzeczycy to perełka gminna. Budowa nowoczesnego gmachu placówki została sfinansowana z pieniędzy budżetowych. Prace budowlane właśnie się zakończyły. Gmina czeka już tylko na decyzje w sprawie odbioru prac.

Od połowy maja przedszkole będzie wyposażane. Pieniądze na ten cel – blisko 800 tys. zł – gmina otrzymała dzięki projektowi „Idziemy do przedszkola”. Zakłada on pomoc w prowadzeniu oraz wyposażeniu oddziałów dzieci 3 i 4-letnich. Za otrzymane pieniądze zakupione będą więc między innymi: elementy wyposażenia zaplecza kuchennego, sal oraz pomoce dydaktyczne. Oprócz stolików, krzesełek i szafek w przedszkolu pojawią się tablice interaktywne z rzutnikami, sprzęt AV i komputerowy, podłoga interaktywna. Na tym nie koniec. Zakupy obejmują też między innymi elementy kącika wypoczynkowego, czy też materiałów dydaktycznych pomocnych w zajęciach teatralnych, nauce języka angielskiego, rytmice i nauce tańca. Dodatkowo istniejący w Rzeczycy Klub Sportowy Krzna już myśli o stworzeniu dla najmłodszych grupy piłkarskiej.

Rekrutacja ruszyła 7 maja.  - Liczymy na pełne obłożenie przedszkola. Jego istnienie było bardzo pożądane środowiskowo. Dodatkowo powstanie placówki jest korzystne dla ośmioklasowej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy. Gdyby nie zwolniły się pomieszczenia istniejącego tam punktu przedszkolnego, szkoła borykałaby się z problemem lokalowym – informuje Krzysztof Adamowicz, wójt gminy.

Jak zapewnia: w nowym przedszkolu w pierwszej kolejności znajdą zatrudnienie nauczyciele pracujący dotychczas w punktach przedszkolnych, niewykluczona jest jednak konieczność uzupełnienia kadry.
 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (14 maja 2018 17:25:38) Gratulacje Wspaniała kobieta na odpowiednim stanowisku. Gratuluję! autor: Aga
    (14 maja 2018 12:32:55) Super! Bardzo dobry wybór! Pani Anetka to złota kobieta! :) autor: xx
    logo male