YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Przestał płacić za autobus

24 września 2018 19:50:42 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 48-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna podejrzany jest o przywłaszczenie autobusu i maszyn rolniczych o łącznej wartości ponad dwóch milionów złotych.

Fot. KMP Biała Podlaska

 

Od kilku dni bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali intensywnie nad sprawą przywłaszczenia powierzonego mienia znacznej wartości przez 48-latka z gminy Międzyrzec Podlaski. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą w kwietniu ubiegłego roku wziął w leasing autobus, ciągnik rolniczy, kombajn zbożowy i inne maszyny rolnicze o łącznej wartości prawie 2,3 mln złotych. Ponieważ po jakimś czasie zaprzestał wywiązywać się z warunków umowy, została ona wypowiedziana przez bank. Pomimo ciążącego na nim obowiązku 48-latek nie zwrócił maszyn i autobusu.

W miniony czwartek policjanci weszli na teren jego firmy. Tam zabezpieczyli kombajn zbożowy, który był przygotowany do transportu. Funkcjonariusze ustalają, czy jest to jedna z maszyn, którą miał przywłaszczyć 48-latek. Próbują również ustalić, co stało się z pozostałymi maszynami.

W sobotę Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek radzyńskiej prokuratury i bialskiej policji zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (25 września 2018 10:01:45) ... I bardzo dobrze autor: Czarny
    (24 września 2018 21:29:52) gość w końcu się biorą za psełdo rolnika i psełdo biznesmena z rzeczycy tylko że maszyny wyprowadzone został już dawno autor: gość
    (24 września 2018 21:16:26) ... To chyba Pan z Rzeczycy jest. autor: Burak
    logo male