YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Przygotowywali się na zimę

12 grudnia 2018 10:30:35 | autor: Redakcja / JM
Zastępy Państwowej Staży Pożarnej, wybrane jednostki KSRG z powiatu bialskiego, policja, Zarząd Dróg Krajowych, wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz wraz z pracownikami Urzędu Gminy, OSP Rzeczyca i OSP Krzewica w środę, 5 gudnia, wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach na drodze krajowej nr 2, które miały na celu doskonalenie w zakresie niesienia pomocy humanitarnej "ZIMA 2018/2019".

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie sposobów postępowania w przypadku zdarzeń z dużą ilością osób, zwłąszcza kiedy na zewnątrz jest niska temperatura i występują intensywne, długotrwałe opady śniegu.

Założenie do ćwiczeń było następujące: w godzinach porannych w skutek przedłużających się mrozów awarii uległ autobus przewożący 50 osób. Z uwagi na niską temperaturę i duży stopień wyziębienia ewakuacji w trybie pilnym wymagają uczestnicy zdarzenia. Uczestników przewieziono do ogrzewanej strażnicy OSP Krzewica, gdzie zapewniono ciepły posiłek i napoje.

Dzięki ćwiczeniom sprawdzono również procedury związane z lokum zastępczym: ogrzewany namiot, łóżka i agregat prądotwórczy na wypadek zaniku prądu.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male