8.4°C

Przywieźli trzynaście medali

4 kwietnia 2016 19:59 | autor: redakcja
Sukces pływaków na Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Lublinie (fot. W. Lubański)

Doskonale spisali się pływacy Huraganu Międzyrzec w pierwszej rundzie Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat. Zdobyli w sumie trzynaście medali i w klasyfikacji medalowej zajęli trzecie miejsce.

Zawody odbyły się w dniach 2-3 kwietnia w Lublinie. Wzięło w nich udział 143 zawodników z 16 klubów województwa lubelskiego. Huragan Międzyrzec wystawił 15-osobową reprezentację. Po mistrzowskich wyczynach Jakuba Celińskiego był to kolejny bardzo dobry występ pływaków z Międzyrzeca. W klasyfikacji medalowej podopieczni trenera Wojciecha Lubańskiego uplasowali się na trzeciej pozycji. Zdobyli łącznie trzynaście medali - 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych. W klasyfikacji drużynowej 13-latków Huragan zajął drugie miejsce, a wśród 12-latków piąte. Warto dodać, że podczas zawodów w Lublinie zanotowano dużo rewelacyjnych wyników, które plasują zawodników z naszego województwa w ścisłej czołówce najlepszych młodzików w Polsce.

Wśród zawodników Huraganu świetną formę pokazał Jakub Jakimiak, który został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw wśród 13-latków. Kuba zwyciężył we wszystkich swoich czterech startach: 100m st. dow. – 56,08, 400m st. dow. – 4;34,73, 200m st. zm. – 2;24,90, 100m st. mot. – 1;02,16. Czasy jakie uzyskał plasują go w czołówce 13-latków w Polsce. Na 100m st. dow. jest to pierwsze miejsce, 100m st. mot. – drugie, 200m st. zm. – czwarte i 400m st. dow. – dziewiąte.

Bardzo dobre czasy i nowe rekordy życiowe uzyskali koledzy i koleżanki z klasy Kuby. Na podium stawali: Eliza Lesiuk – druga na dystansie 200m st. klas. i trzecia na 100m st. klas. Grzegorz Radzikowski dwukrotnie dopłynął do mety na trzecim miejscu – na dystansie 100 i 200m st. klas.

Tuż za podium plasowali się: Bartłomiej Przychodzki – czwarty na 100m st. klas., piąty na 100m st. grzb., szósty na 200m st. grzb. i ósmy na 100m st. dow. Aleksandra Węgrzyniak była dwukrotnie czwarta na dystansie 100 i 200m st. klas. Mikołaj Puszkarski był dziewiąty na 200m st. grzb. i jedynasty na 100m st. grzb.

Bardzo dobre starty indywidualne przełożyły się na świetne wyniki sztafet. Na dystansie 4x50m st. zmiennym pierwsze miejsce zdobyli Mikołaj Puszkarski, Grzegorz Radzikowski, Jakub Jakimiak i Bartłomiej Przychodzki. W wyścigu 4x50m st. dow. Drugie miejsce zajęła sztafeta w składzie: Jakub Jakimiak, Grzegorz Radzikowski, Mikołaj Puszkarski i Bartek Przychodzki. Czas jaki uzyskał Jakimiak na trzeciej zmianie sztafety (0;25,57) jest najlepszym wynikiem w Polsce.

Tylko nieco słabiej spisali się Młodzicy 12-letni. Podobnie jak u starszych zawodników w tej grupie wiekowej rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród dziewcząt najlepiej popłynęła Wiktoria Karwowska, która zdobyła srebro na dystansie 100m st. grzb. Dwukrotnie była czwarta na 200m st. grzb. i 100m st. dow. Dystans 400m st. dow. ukończyła na piątym miejscu.

Z chłopców najlepiej zaprezentowali się Dawid Przychodzki i Maciej Lubański. Przychodzki dwukrotnie zajął trzecie miejsce na dystansie 100 i 200m st. klasycznym. Był piąty na 200m st. grzb. i szósty na 100m st. grzb. Lubański zajął piate miejsce na 100m st. mot., szóste na 100m st. klas., ósme na 200m st. zm. i dziewiąte na 100m st. grzb. W najlepszej dziesiątce uplasowali się ponadto Szymon Marczuk (dziewiąty na 200m st. klas.) i Dominik Ptaszek (dziesiąty na 200m st. grzb.).

Huragan reprezentowali również: Eliza Stasiewicz, Sandra Woch i Konrad Górecki. Sztafeta 4x 50m st. zmiennym zajęła piate miejsce (Wiktoria Karwowska, Dawid Chojnacki, Maciej Lubański i Cezary Czopiński). Sztafeta 4x 50m st. dow. była szósta (Wiktoria Karwowska, Dawid Chojnacki, Maciej Lubański i Dominik Ptaszek).

Druga runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików odbędzie się w czerwcu. Zawodnicy 12-letni będą pływać w Zamościu z rówieśnikami z województwa podlaskiego. W Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzą sie trzynastolatkowie z województw lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

(4 kwietnia 2016 20:24)
    Bravo pływacy..., oby tak dalej, słowa uznania również dla trenera...
    autor: Andrew