YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pumptrack na jeziorkach

4 kwietnia 2017 23:53:32 | autor: mw
Władze miasta chcą zagospodarować teren za stokiem narciarskim na ulicy Zahajkowskiej. Jest pomysł budowy specjalnego toru dla deskorolkowców i rowerzystów.

Dobrą promocją jeziorek są odbywające się tam imprezy. W 2016 roku były trzy o zasięgu ogólnopolskim: Bieg Międzyrzeckich Jeziorek - tym razem w formule Extremalnej, II Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w MTB oraz Puchar Lubelszczyzny Nordic Waking. To imprezy cykliczne, które w tym roku będą kontynuowane.

Jednym z pomysłów na dalsze zagospodarowanie żwirowni jest budowa pumptracku za stokiem narciarskim. Chodzi o specjalnie prygotowany tor łączący jazdę deskorolką lub rowerem z wszechstronnym treningiem. Ma kształt zamkniętej pętli z muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Może być wykonany z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji.

- Chciałbym urządzić cały teren za stokiem narciarskim. Oprócz toru, który byłby bardziej trwały i mniej kontuzjogenny, widzę tam również inne urządzenia rekreacyjne – mówi burmistrz Zbigniew Kot.

Plany dotyczące terenu starego wyrobiska żwiru obejmują również budowę dróg. Pierwsza z nich byłaby równoległa do ulicy Zahajkowskiej – od stoku narciarskiego do stanicy żeglarskiej. Druga znacznie dłuższa droga połączyłaby ulice Zahajkowską i Berezowską.

- Drogi są niezbędne do tego, aby na żwirowni pojawiły sie nowe inwestycje – podkreśla burmistrz. Chce zdobyć unijne dofinasowanie na realizację tych pomysłów za pośrednictwem Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (15 kwietnia 2017 16:27:21) Fajnie autor: gość
  (6 kwietnia 2017 08:07:01) pomysł Fajny pomysł,teren ma duży potencjał.Trzeba ludzi zachęcac do sportu i stwarzać im warunki do tego. Jestem ,,za''.100 ton asfaltu dobrej jakości powinno wystarczyĆ autor: zbylu
  (5 kwietnia 2017 08:42:05) Oj żal ci dupe ściska- napisz doniesienie do skarbowego autor: gość
  (5 kwietnia 2017 00:38:15) Działalność na parkingu Panie Kot, parking przy Tesco, może tym Pan się zajmie. Niedługo nie będzie można tam zaparkować samochodu. Już teraz stoi tam kilkanaście samochodów wystawionych na sprzedaż. Jak wysokie opłaty otrzymuje za to miasto. A może po prostu nic Pan nie potrafi zrobić i dalej będziemy oglądać ten cyrk parkingowy. autor: Kazik
  logo male