YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Razem od 50 lat

7 października 2019 18:24:36 | autor: Anna Ostapiuk
Pary małżeńskie obchodzące w ubiegłym roku 50. rocznicę ślubu uhonorowano medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote Gody 2019 miasta i gminy Międzyrzec Podlaski (fot. www.fotomj.pl)

Dostojni jubilaci, którzy 50 lat temu przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, wzięli udział w miejsko - gminnych Złotych Godach 2019. Z rąk burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniewa Kota i wójta gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza otrzymali pamiątkowe medale przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
- Na początku jest uśmiech, optymizm, taki, że byście góry poprzenosili. A potem przychodzą różne chwile, i te radosne, i te mniej. Trzeba zmierzyć się z trudną rzeczywistością - witał zgromadzonych gości burmistrz Zbigniew Kot - Państwa pokolenie budowało nasz kraj, w tym okresie, kiedy było bardzo trudno, i w tym okresie, kiedy trzeba się było zmierzyć z nową rzeczywistością. Wychować pokolenie w tak trudnych, odpowiedzialnych czasach, żeby nie straciło swojego moralnego kierunku, wiary i miłości do ojczyzny, jest szalenie trudno. Dziś jest ten moment, kiedy warto państwu podziękować za trud i wysiłek w budowaniu Polski, naszej małej ojczyzny - Międzyrzecczyzny.

W uroczystości, która odbyła się 3 października, wzięło udział 21 par małżeńskich z miasta oraz 14 par z gminy Międzyrzec Podlaski. Małżonkowie uhonorowani w tym roku medalem, 50. rocznicę ślubu świętowali w roku ubiegłym. Organizatorzy zapewnili jubilatom wykwintny poczęstunek, toast wzniesiono lampką szampana, a wywołujący wzruszenie marsz weselny i gromkie "Sto lat" poruszyły niejedno serce. - Chciałbym życzyć państwu, aby nasze pokolenie i pokolenie młodszych uczyło się od was cierpliwości, miłości, bycia razem i wzajmnego wspierania - złożył życzenia wójt Krzysztof Adamowicz -  My również spotykamy na naszej drodze trudności, ale państwo są dowodem na to, że razem da się pokonać wszystko. Dziękuję za tak piękną postawę.
Wspólne świętowanie było okazją do pamiątkowych zdjęć, rozmów, wspomnień i podzielenia się bogactwem własnego doświadczenia. Klimat weselny podkreśliły także prawdziwie weselne tańce.

Podniosły nastrój jubileuszowy wzbogaciły instrumentalne występy utalentowanej młodzieży z międzyrzeckiej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego, której opiekunami są Ewa Łańcut - Nestoruk i Jacek Nestoruk. Z dedykacją dla ukochanych dziadków zatańczyła Dominika Chalimoniuk w towarzystwie partnera Patryka Zbuckiego.

Otrzymujemy od jubilatów wiele serdecznych słów podziękowania i uznania, z przyjemnością biorą udział w tak doniosłej uroczystości - podsumowuje kierownik USC w Międzyrzecu Podlaskim Iwona Saczuk - Z roku na rok małżonkowie coraz liczniej uczestniczą w złotych godach. W tym roku tylko kilka par jubilatów nie mogło z nami świętować. 


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male