YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Realizacja planów inwestycyjnych

2 lipca 2019 19:51:40 | autor: Anna Ostapiuk
Najbliższe dni i miesiące pozwolą zrealizować kolejne zamierzenia inwestycyjne w Żerocinie, Szóstce, Leszczance i Danówce.

(fot. pixabay)

Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski przedstawiając podczas V sesji Rady Gminy Drelów w dniu 27 czerwca plany na działania inwestycyjne poinformował, iż w ciągu najbliższego tygodnia planowane są negocjacje i podpisanie umowy z wykonawcą rozbudowy Domu Ludowego w ramach projektu „Remont i modernizacja wraz z wyposażeniem Domu tradycji dwóch kultur w Żerocinie”. Wkrótce po podpisaniu umowy rozpoczną się prace budowlane.

Na lipiec b.r. przewidywane jest również ogłoszenie przetargu na wykonanie rozbudowy sieci wodociągowej dla miejscowości Leszczanka i Danówka, z realizacją do marca 2020 r. Wartość kosztorysu to prawie 3 mln zł. Po zakończonej sukcesem realizacji wodociągowania Żerocina i Pereszczówki oraz trwających końcowych pracach w Witorożu, gmina przewiduje rozpisanie planu wykonania sieci w Sokulu.

Gmina Drelów jest obecnie na etapie rozpatrywania oceny formalnej (którą przeszła pozytywnie) wniosku o fundusze europejskie na rozbudowę i wyposażenie w kolejny zbiornik ujęcia wody w Szóstce, co jest koniecznością w związku z rozszerzeniem wodociągowania gminy. Niezbędne jest gromadzenie rezerwy wody, która pozwoli uniknąć przeciążenia obecnego ujęcia.

 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male