YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rekrutacja do przedszkola w Rzeczycy

11 kwietnia 2018 12:12:08 | autor: bk
7 maja rusza rekrutacja maluchów do nowo wybudowanego Przedszkola w Rzeczycy. Gmina planuje tam utworzenie czterech grup przedszkolnych dla 3-latków, 4-latków i 5-latków. W przypadku wolnych miejsc zapisywane będą również dzieci w wieku 2,5 lat.

Budowa przedszkola w Rzeczycy dobiega końca (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie przekształcenia istniejącego dotychczas w Rzeczycy Punktu Przedszkolnego w pierwsze w gminie Przedszkole Publiczne. Gmina ogłosiła już konkurs na dyrektora placówki - termin składania dokumentów do 18 kwietnia. Tymczasem w budynku przedszkola trwają ostatnie prace. Odbiór przez nadzór budowlany nastąpi z końcem kwietnia. Od maja rozpocznie się proces wyposażania placówki.

Wyposażenie na najwyższym poziomie

Pieniądze na ten cel – blisko 800 tys. zł – gmina otrzymała dzięki projektowi „Idziemy do przedszkola”. Zakłada on pomoc w prowadzeniu przedszkola oraz zakup pomocy dydaktycznych i elementów wyposażenia zaplecza kuchennego oraz sal. Oprócz stolików, krzesełek i szafek w przedszkolu pojawią się tablice interaktywne z rzutnikami, sprzęt AV i komputerowy, podłoga interaktywna. Na tym nie koniec. Zakupy obejmują też między innymi elementy kącika wypoczynkowego czy też materiałów dydaktycznych pomocnych w zajęciach teatralnych, nauce języka angielskiego, rytmice i nauce tańca.

- Będziemy gotowi na 1 września – deklaruje Krzysztof Adamowicz, wójt gminy.

Nowy dyrektor uzupełni kadrę

Na najmłodszych mieszkańców gminy w przedszkolu w Rzeczycy czeka 95 miejsc, trzy duże sale oraz dwie mniejsze. - Projekt zakłada opiekę dla dzieci od trzech lat, jednak gdy będą wolne miejsca, a sądzę że tak, opieką otoczymy również dzieci od 2,5 lat – informuje gospodarz gminy.

Zorganizowaniem kadry pedagogicznej nowej placówki zajmie się dyrektor wyłoniony w konkursie. W Przedszkolu w Rzeczycy pracę znajdą wszyscy pracownicy funkcjonującego tam dotychczas oddziału przedszkolnego. Potrzebnych będzie również kilku nowych. Przy założeniu, że zostaną utworzone cztery oddziały przedszkolne pracować będzie tam w sumie 16 pedagogów.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male