YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rodzina, sport i olimpijskie zmagania

18 października 2018 07:58:58 | autor: Redakcja / JM
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy na jeden dzień zamieniła się w prawdziwy olimpijski stadion, a wszystko to za sprawą festynu pn. "Rodzina Sportem Silna", który odbył się w środę, 17 października. Na wydarzeniu pojawili się prawdziwi Olimpijczycy, którzy nie tylko podzielili się swoją wiedzą, ale również byli przedmiotem specjalnego quizu.

Rodzina Sportem Silna w Rogoźnicy (fot. UG Międzyrzec Podlaski)


Uczestnicy festynu mogli liczyć na dobrą zabawę w towarzystwie sportowych sław: Malwiny Kopron - lekkoatletki specjalizującej się w rzucie młotem, brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Londynie oraz Michała Haratyka, złotego medalistę Mistrzostw Europy w Berlinie w pchnięciu kulą.

Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej, była to okazja, żeby nie tylko porozmawiać z olimpijskimi mistrzami ale również aby rozwiązać sportowy quiz, który wcale nie był taki prosty! Następnie Malwina Kopron i Michał Haratyk poprowadzili lekcję wychowania fizycznego na szkolnym boisku. Uczestnicy festynu mieli okazję zgłębić technikę rzutu młotem i pchnięcia kulą. Następnie odbył się międzyszkolny turniej rzutu młotem w kategorii chłopców i dziewcząt.

- Do treningów zachęcił mnie mój dziadek kiedy miałam 11 lat. Dzięki jego wsparciu i moich rodziców jestem obecnie jedną z najlepszych młociarek na świecie. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że siła tkwi w rodzinie. Podczas spotkania w szkole w Rogoźnicy razem z Michałem Haratykiem opowiadaliśmy o początkach naszej kariery, rozmawialiśmy z młodzieżą o naszych dyscyplinach sportowych i odpowiadaliśmy na dużą ilość pytań zadawanych przez dzieci. Macie tu bardzo aktywną młodzież - mówi Malwina Kopron. - Widziałam dużo osób które nadawały by się do sportu, bardzo mnie cieszy, że niedługo w Rogoźnicy powstanie nowa hala sportowa, a w przyszłości stadion. Młodzież bardzo chętnie chciałaby potrenować, mam nadzieję, że po budowie stadionu wyłoni się dużo talentów sportowych. Po zajęciach z dziećmi rozdawaliśmy autografy i robiliśmy sobie zdjęcia. Będę miło wspominać ten dzień.

Zwieńczeniem imprezy była zabawa przy wspólnym grillu, który ufundowała szkoła w Rogoźnicy, Rada Rodziców, Stowarzyszenie Moja Gmina i firma Wipasz S.A. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. Udział w wydarzeniu wzięło ponad stu uczestników.

Wyniki sportowych rozgrywek:
Rzut młotem w kategorii dziewcząt klas VII-VIII
I miejsce- Milena Melaniuk
II miejsce-Aleksandra Jawiczuk
III miejsce- Julia Wojtczuk
Rzut młotem w kategorii  chłopców klas VII-VIII
I miejsce- Jakub Węgrzyniak
II miejsce- Dorian Jański
Rzut młotem w kategorii dziewcząt klas III gimnazjum
I miejsce- Natalia Iwaniuk
II miejsce- Karolina Nieroda
Rzut młotem w kategorii  chłopców klas III gimnazjum
I miejsce- Amadeusz Wasiluk
II miejsce- Michał Nasiłowski
Pchnięcie kulą w kategorii dziewcząt klas VII-VIII
I miejsce- Natalia Sawczuk
II miejsce- Aleksandra Bzyk
III miejsce- Martyna Flis
Pchnięcie kulą w kategorii chłopców klas VII-VIII
I miejsce- Mateusz Jaroszuk
II miejsce- Marcin Osak
III miejsce- Dawid Kowieski
Pchnięcie kulą w kategorii dziewcząt klas III gimnazjum
I miejsce- Natalia Iwaniuk
Pchnięcie kulą w kategorii chłopców klas III gimnazjum
I miejsce- Dominik Sawczuk
II miejsce- Amadeusz Wasiluk
 


Rodzina Sportem Silna w Rogoźnicy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male