YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rodzina sportem silna. Strzakłogeddon

5 sierpnia 2019 17:22:07 | autor: Anna Ostapiuk
Ekstremalny tor przeszkód w Strzakłach nie miał sobie równych. Przydała się świetna kondycja, zwinność i umiejętność rodzinnej współpracy, a przede wszystkim dobry humor.

Rodzina Sportem Silna - Strzakłogeddon (fot. miedzyrzec.info)

Przygotowania do niecodziennej imprezy sportowej, która miała miejsce 4 sierpnia w Strzakłach, trwały od kilku dni. W prace zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Moja Gmina na czele z prezesem Krzysztofem Sójką, druhowie lokalnej OSP, radni, sołtys, sponsorzy oraz włodarz gminy. W efekcie powstał skomplikowany tor przeszkód zapewniający uczestnikom festynu ph. „Rodzina sportem silna – Strzakłogeddon” ekstremalne emocje.  W imprezie wzięło udział blisko 60 uczestników: liczna grupa dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Śmiałkowie mieli za zadanie pokonać 16 przeszkód składających się na świetnie opracowany tor. Nie zabrakło czołgania się w błocie, pokonywania wodnych utrudnień, slalomów, wspinaczki i skoków na wysokości. Tor wymagał od uczestników gibkości, zwinności, umiejętności utrzymywania równowagi, a przede wszystkim szybkości. Dzieci wraz z rodzicami pokonywały przeszkody pomagając sobie wzajemnie, a każdy z nich miał do wykonania odpowiednie wyczyny gimnastyczne. Motylek tybetański, slalom gigant, koszmar wulkanizatora, wilczy dół, łaźnia czy porodówka, to tylko niektóre z wymyślnych zadań. Na mecie dodatkowa porcja emocji – zagadka zerwana w trakcie biegu z drzewa mądrości, w której błędna odpowiedź skutkowała doliczeniem dodatkowych sekund do czasu końcowego.

Każdy uczestnik dotarł szczęśliwie do mety, mokry, brudny, zdyszany, ale z wesołym uśmiechem. A to właśnie było celem nadrzędnym Strzakłogeddonu. – To takie oderwanie od świata teraźniejszego – mówiła prowadząca spotkanie Barbara Wsół, sołtys wsi Strzakły – Założenie jest takie, że każdy ma się wybrudzić, i rodzic i dziecko.

Cel osiągnięto, a co więcej – impreza trafiła w potrzebę bycia razem. Rodziny spędziły wspólnie czas w dość niebanalny sposób, sportowo, na świeżym powietrzu, z odpowiednim pakietem emocji i dobrej zabawy.

Imprezę uwieńczył profesjonalny pokaz gaszenia pożaru słomy przygotowany przez druhów OSP Strzakły. Uczestnicy spotkania odebrali atrakcyjne nagrody za ukończenie toru przeszkód, a organizatorzy zadbali również o gorący poczęstunek.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (9 sierpnia 2019 10:42:14) Może po prostu bawcie się dobrze. autor: Gość
  (9 sierpnia 2019 08:59:32) A jak ktoś jest ateistą i chce się po prost fajnie bawić z dziećmi na super imprezie, to mu nie wolno? Wierzącemu na supr zwariowanej imprezie o nazwie nawiązującej do biblijnego Armagedonu, też nie wolno być? autor: Wierzący
  (6 sierpnia 2019 19:43:07) Armageddon / Strzakłogeddon Cytat z recenzji: ,,Czy końcówka „geddon” przywodząca na myśl słowo „armageddon" - symboliczne miejsce ostatecznej zguby wrogów Boga / ostateczną bitwę między siłami dobra i zła - zostało użyte w jakimś konkretnym celu?" autor: Recenzent
  (6 sierpnia 2019 19:09:48) Jest z nimi Jeśli członkowie rodziny są razem i ważne jest dla nich spędzanie czasu wspólnie, bez względu na okoliczności, to Pan Bóg jest między nimi. Tam gdzie radość i uśmiech - tam siła. autor: gość
  (6 sierpnia 2019 17:52:22) rodzina Rodzina to raczej Bogiem powinna być silna autor: gość
  logo male