YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Rodzinny Dzień Patrona w Misiach

6 czerwca 2016 16:20:30 | autor: Redakcja / SP w Misiach
Rodzina to najwspanialszy i najdroższy skarb jaki możemy mieć i takie właśnie rodziny mają uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Marii Konopnickiej w Misiach. Oni to właśnie stworzyli w niedzielę 29 maja 2016 roku niepowtarzalną, cudowną atmosferę na Święcie Rodziny, które w tym roku zbiegło się z obchodami Dnia Patrona.

Rodzinny Dzień Patrona w Misiach (fot. miedzyrzec.info)

Od godziny 15 atrakcja goniła atrakcję. W części oficjalnej po przemówieniu dyrektor Elżbiety Siłuch zaprezentowali się uczniowie w przedstawieniu nawiązującym do utworów Marii Konopnickiej. Okazało się, że klasa 6a to prawdziwa klasa z teatralną klasą, aż miło było oglądać. Towarzyszyły im uczennice z klas 2a i 2b prezentując ciekawe aranżacje muzyczne wierszy Patronki. Część artystyczną uświetniły panie z zespołu ludowego Echo z Przychód, a uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiązankę tańców nowoczesnych. Wspaniale tańczyły i wyglądały przedszkolaki w greckiej zorbie.

Na zakończenie wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji Dnia Patrona. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji na okładkę tomiku poezji i noweli "Franek" autorstwa M. Konopnickiej. Zwycięskie prace można było obejrzeć na wystawie.

Potem wszyscy ruszyli by wspaniale bawić się na „dmuchańcach”, trampolinach, malować twarze u pań przedszkolanek i puszczać ogromne, tęczowe bańki mydlane. Wielu zainteresowanych odwiedziło stoisko Koła Łowieckiego „Słonka”, gdzie panowie opowiadali o naszej faunie i florze prezentując ciekawe eksponaty przyrodnicze. Jak każdego roku duże emocje wzbudziły w uczestnikach i widzach konkurencje sportowe: przeciąganie liny, mecze siatkówki, tor przeszkód i sztafeta strażacka, gdzie sprawnością iście strażacką wykazali się uczniowie. Były też turnieje sudoku, robienia zwierzątek z baloników i konkurs muzyczny „ Jaka to melodia”. Niezawodni w podkręcaniu emocji byli nasi stróże prawa, którzy w zawrotnym tempie wozili wszystkich chętnych samochodem policyjnym z włączonym sygnałem świetlnym i dźwiękowym oraz na quadzie. Można się było również przejechać motorynką MZK Tropik.

Odwiedzili nas również motocykliści na swoich stalowych rumakach oraz pani z pieskiem Toto, który na co dzień pomaga w leczeniu chorych dzieci. Kolejki do wszystkich atrakcji ciągnęły się bez końca a czas oczekiwania umilała fajna muzyka. Nadwątlone siły wszyscy mogli zregenerować kiełbaskami z grilla, oranżadą i lodami serwowanymi przez najwspanialszych na świecie, zaangażowanych w życie szkoły rodziców.
Wszystko to było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów:
- p. Marka Domańskiego-Foto-Video Łuków
- p. Stanisława Karwowskiego- sołtysa wsi Misie,
- p. Adama Kwiatkowskiego - radnego wsi Misie,
- p. Marka i Jana Zdanowskich właścicieli Zakładu Mięsnego "Wierzejki",
- p. Wiesława Kozaczuka- Prezesa Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu POdlaskim,
- Koła Łowieckiego "Słonka" w Międzyrzecu Podlaskim,
- Firmy "AGMAR" z Warszawy,
- p. Anny Kowalczyk- Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Strzakłach,
- p.Dariusza Matejka "Darmex" w Jelnicy,
- Księdza Józefa Brzozowskiego Proboszcza Parafii p.w.Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim,
- PSS "Społem" w Międzyrzecu Podlaskim,
- p. Krzysztofa Adamowicza właściciela hurtowni spożywczej w Międzyrzecu Podlaskim,
- p. Piotra Puszkarskiego,
- p.Michała Parafiniuka "Pyza" Niemce,
- p. Krzysztofa Wasiluka właściciela Hurtowni Owocowo-Warzywnej w Międzyrzecu Podlaskim.
Na zakończenie zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach wręczono nagrody rzeczowe i po kartonie smacznych, zdrowych jabłuszek. Ten dzień był naprawdę wspaniały!!!


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male