YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Rozwijająca zabawa dla maluchów

15 maja 2020 09:02:30 | autor: Justyna Madan
ART OVO Centrum Praktyk Artystycznych musiało zrezygnować z wielu zajęć na czas koronawirusa, ale to nie oznacza, że zawiesiło działalność. Centrum ma wiele ciekawych propozycji, które prowadzi online i tym sposobem promuje kulturę w sieci. Kolejne zajęcia już w sobotę, 16 maja o godzinie 15:00.

Jedną z propozycji ART OVO dla dzieci są Muzolepki czyli sensoryczne zabawy muzyczno-plastyczne. - Muzolepki to propozycja zabaw skierowanych do dzieci, które łączą w sobie aktywność muzyczną i plastyczną stymulując przy tym wszystkie zmysły (wzrok, słuch, dotyk, węch, smak i ruch). Bazujemy na różnorodnych masach plastycznych, malowaniu przy użyciu różnych przedmiotów, malowaniu dłońmi, lepimy, gnieciemy, wałkujemy, mażemy się, brudzimy, paćkamy, a to wszystko przy muzyce, z elementami rytmiki i piosenkami. Do zabawy zapraszamy także dorosłych, gdyż dzieci uwielbiają, gdy dorośli bawią się tak samo - zachęca Centrum Praktyk Artystycznych.

Jak dodają organizatorzy zabawy, każdy z nas ma swoje wewnętrzne dziecko, które także pragnie zabawy i radości. Muzolepki to cała masa kreatywnych pomysłów, które można wykorzystać w czasie wolnym zarówno w domu jak i podczas ładnej pogody na podwórku. Jest to również okazja do zacieśniania więzi rodziców z dziećmi, zwłaszcza w czasie, kiedy szkoły i przedszkola są zamknięte.

Zajęcia prowadzone są online, na żywo w każdą sobotę o godzinie 15:00 na Facebooku ART OVO Centrum Praktyk Artystycznych. Na najbliższą sobotę, 16 maja warto przygotować mąkę, mydło w płynie, wodę, barwniki spożywcze, miski i mikser kuchenny.
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (16 maja 2020 20:36:28) Precz z cenzurą, precz z cenzurą !!! autor: gość
    logo male