Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Aktualności 1 zdjęcie

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego po raz kolejny będą mogli zdecydować, na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Ruszyła właśnie kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok.

Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono łącznie 160 tys. złotych. Z tej kwoty 140 tys. zł zostanie przeznaczone na zadania inwestycyjne i remontowe, natomiast 20 tys. zł na projekty społeczne.

Swoje pomysły może zgłosić każdy mieszkaniec miasta. Każde zgłoszenie musi zostać złożone w formie pisemnej i dotyczyć tylko jednego zadania. Do formularza należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 20 mieszkańców – bez uwzględnienia osoby zgłaszającej projekt. Wszystkie podpisy muszą być złożone własnoręcznie.

W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest dołączenie zgody przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego. Każdy mieszkaniec może poprzeć dowolną liczbę zgłoszeń.

Dokumenty można składać w Urzędzie Miasta lub przesłać pocztą. W przypadku wysyłki decyduje data wpływu do urzędu. Termin składania projektów upływa 30 czerwca o godz. 15.30.

Zgłaszający powinni również określić szacunkowy koszt realizacji zadania. Potrzebne formularze dostępne są na stronie internetowej miasta oraz w wydziale obsługi organizacyjno-prawnej UM (pokój nr 23).

Głosowanie na zgłoszone i zatwierdzone projekty odbędzie się od 1 do 13 września 2026 roku za pomocą internetowego systemu do głosowania.

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali zakup nowego wyposażenia szatni w Samorządowym Przedszkolu nr 2, zakup defibrylatorów AED oraz organizację IV Międzyrzeckich Warsztatów Ratowniczych 2026.

Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

Podobne artykuły: