YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Ścigali się na jeziorkach

3 września 2018 09:25:37 | autor: redakcja
W przedostatni wakacyjny weekend Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował III Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek oraz IV Otwarte Mistrzostwa MTB o Puchar Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego.

III Bieg Ekstremalny Międzyrzeckich Jeziorek (fot. Magdalena Jóźwik)

 

25 sierpnia biegacze mieli do pokonania blisko 5–kilometrową trasę urozmaiconą dwudziestoma przeszkodami. Trzeba było się czołgać, zmoczyć, wspinać i skakać. Na starcie imprezy stanęło prawie 50 zawodniczek i zawodników. Wśród panów triumfował Jacek Chruściel z Międzyrzeckiej

Grupy Biegowej z czasem 00:21:50. Gorsi od zwycięzcy o dwie minuty byli Rafał Chybowski i Rafał Kondracki z łukowskiej grupy Dzikie Borsuki, którzy zajęli dwa pozostałe miejsca na podium. Wśród pań najszybsza była Monika Osińska z Łukowa z czasem 00:26:23. Drugie i trzecie miejsce zajęły międzyrzeczanki: Beata Chruściel i Marta Chilicka. Drużynowo najlepsze były Dzikie Borsuki z Łukowa, przed Międzyrzecką Grupą Biegową i OSP Stołpno.

Rowerowy wyścig również odbył się na międzyrzeckich jeziorkach. MTB Team Międzyrzec przygotował dla młodszych uczestników 13–kilometrową trasę. Starsi mieli do pokonania dystans 26 kilometrów. Gospodarze okazali się bardzo gościnni, oddając całe podium w głównym wyścigu uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Brześciu ( (Mezga, Vabishevich, Viashinin). Bardzo dobrze pojechała jedyna zawodniczka MTB Międzyrzec Jolanta Myć, która zajęła 12 miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Dzień ogólnie był udany, wytrzymała pogoda, na szczęście nie padało. Odwiedzili nas biegacze z różnych części Polski, m.in. z Warszawy, Siedlec i Lublina. Goście bardzo pozytywnie wypowiadali się o naszych imprezach – podsumował Arkadiusz Myszka, dyrektor MOSiR.

Nagrody dla zwycięzców obu wyścigów wręczył burmistrz Zbigniew Kot. Głównym sponsorem była firma dr Gerard. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a dla zwycięzców były puchary. Ponadto po zakończonych zawodach zarówno biegacze, jak i rowerzyści mogli wziąć udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów.

Wyniki III Extremalnego Biegu Międzyrzeckich Jeziorek

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male