YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Ścigali się w Parku

9 maja 2019 21:13:38 | autor: redakcja
Już po raz drugi Stowarzyszenie "W te pędy" zorganizowało w Międzyrzecu „Bieg z jajem”. Zawodnicy rywalizowali w Parku Potockich na dystansie 5 kilometrów w biegu i nordic walking.

II Bieg z Jajem oraz zawody Strongman (fot. Adam Mikołajczuk)

 

W biegu wśród panów najszybszy był Łukasz Węda z klubu „Biała Biega”. Na 4 miejscu finiszował międzyrzeczanin Paweł Szubartowicz. Najszybszą z kobiet okazała się Aleksandra Mikucka - "Janów Podlaski Team". 2 miejsce zajęła Paula Siedlanowska z Szóstki. W pierwszej dziesiątce były również dwie międzyrzeczanki – Izabela Łukaszuk (6 miejsce) oraz Ewa Szymańska (9 miejsce). 5-kilometrowy bieg ukończyło 36 zawodników.

W rozegranej na tym samym dystansie konkurencji nordic walking wśród panów triumfował Dariusz Mackiewicz - "Aktywny Kodeń". Obok niego na podium stanęli: Sylwester Męczyński – Misie, "T te pędy" (2 miejsce) oraz międzyrzeczanin Grzegorz Rychlik (3 miejsce). Na miejscu 9 i 10 zawody ukończyli Michał Męczyński i Mikołaj Męczyński - "W te pędy". Wśród pań najszybsza była Alicja Słowińska z Siedlec. W pierwszej dziesiątce na mecie zameldowały się dwie międzyrzeczanki: Mariola Siejak (6 miejsce) oraz Beata Tarasiuk (7 miejsce). Konkurencję ukończyły w sumie 52 osoby.

W parku zorganizowano również „mini nordic walking” dla najmłodszych. W zabawie wzięło udział około 20 dzieci. Zwycięzców nagrodzono pucharami. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal.

Zawodom towarzyszyła zbiórka krwi (udało się jej zebrać 6 litrów) oraz popisy strongmenów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Zbigniew Kot.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male