YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Sieciaki na wakacjach

29 lipca 2014 10:47:13 | autor: GBP Drelów
Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie dołączyła do akcji Fundacji Orange „Sieciaki na wakacjach”. 22 lipca zorganizowała piknik wakacyjny dla dzieci i młodzieży. tematem przewodnim było "bezpieczeństwo w sieci".

Biblioteka przygotowała szereg zabaw i konkursów podejmujących tematykę Internetu i niebezpieczeństw w nim czyhających. Chcąc wesprzeć popularyzację mądrego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży zorganizowano wakacyjny konkurs internetowy z bardzo nietypowymi balonowymi niespodziankami. Zabawy z chustą i tunelem ściśle związane zostały z tematyką bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy ćwiczyli „wyrzucanie wirusów z sieci” oraz poruszanie w sieci czyli „szybkie łącze internetowe”.

Sieciaki każdego dnia walczą z wirusami (sieciuchami). Na pikniku była to walka na prawdziwe miecze. Dzieci uczestniczyły także w „czacie internetowym” oraz „rozprawie z wirusami”, które oparte były na popularnych zabawach. Mogły rozwinąć i zaprezentować swoje talenty plastyczne tworząc własne bądź rysując znane postacie wirusów i sieciaków.

Na pikniku nie zabrakło ogniska z pieczonymi kiełbaskami. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy i sieciakowe naklejki.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (30 lipca 2014 09:05:14) super Bardzo udana impreza. Gratuluję autor: uczestnik
    logo male