YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Sobota z logopedą

9 marca 2015 18:36:17 | autor: redakcja
Siódmego marca w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej oraz filiach w Międzyrzecu Podlaskim, Wisznicach i Terespolu przeprowadzona została akcja bezpłatnej diagnozy logopedycznej dzieci i młodzieży.

Coroczna edycja Ogólnopolskiej Akcji Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych w ramach Europejskiego Dnia Logopedy adresowana była do wszystkich zainteresowanych rodziców niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Głównym celem akcji było: ułatwienie osobom z zaburzeniami mowy dostępu do profesjonalnej diagnozy; rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji oraz diagnozy; pomoc osobom zainteresowanym w rozwiązywaniu problemów z komunikacją słowną.

Rodzice wraz z dziećmi już od godzin porannych mogli skorzystać z porad i konsultacji udzielanych przez logopedów Poradni. W trakcie zajęć zarówno dzieci jak i rodzice zapoznawali się z ćwiczeniami oddechowymi, ćwiczeniami usprawniającymi narządy artykulacyjne, ćwiczeniami ortofonicznymi i innymi. Z bezpłatnej diagnozy skorzystało łącznie 44 dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodszy uczestnik akcji miał 10 miesięcy, najstarszy 15 lat.


Sobota z logopedą w Międzyrzecu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male