YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Sołtys pisze bloga

12 lutego 2013 19:38:10 | autor: mw
Czesław Węgrzyniak, sołtys z Tłuśćca, dał się poznać jako baczny obserwator gminnej rzeczywistości. Od niedawna swoimi spostrzeżeniami dzieli się na blogu, mówiąc wprost co sądzi o wydarzeniach w gminie.

Czesław Węgrzyniak, to jeden z najbardziej aktywnych sołtysów w naszym regionie. Nieprzypadkowo w Tłuśćcu pojawia się tak wiele przeróżnych inicjatyw. Kandydował w wyborach na radnego z listy wójta Mirosława Kapłana. Radnym nie został, ale w sferze publicznej stara się byc aktywnym, zarówno na zebraniach sołtysów, jak i na sesjach rady gminy.

W minionym roku opublikował kilka felietonów na łamach Wspólnoty, pisał także na portalu Międzyrzec Info. Niczego nie owijał w bawełnę, nie szczędząc krytyki żadnej ze stron gminnego konfliktu – wójtowi z PiS oraz radnym z PSL.

Na blogu także komentuje, przekazując przy tym ważne dla mieszkańców informacje.

Pisze ostro, ale jakże celnie:

„Na oficjalnej stronie gminy obok życzeń świąteczno-noworocznych A.D. 2012 znajdziemy Informator Gminny ze św. Mikołajem szusującym nad życzeniami z grudnia 2011 roku – 12 miesięcy informacyjnego pustkowia. W papierowej wersji widziałem już nowsze wydanie informatora, jednak nie nazwałbym go podsumowaniem czegokolwiek. Rzetelnej informacji tam nie znajdziemy, a jedynie żale i mgliste plany na kolejną kadencję. A co przez kolejne dwa lata – pytam nieśmiało? Gdzie odniesienie do wyborczego programu lub jakakolwiek próba jego modyfikacji? Gdzie inicjatywy wypracowania wspólnej z radą gminy, wizji dalszego rozwoju gminy, nawet te odrzucone?

Czytając tą radosną twórczość dochodzę do wniosku, że Michalukowa Nasza Gmina i Informator Gminny Kapłana to identyczne gazetki propagandowe, warte tyle, co papier i koszt ich druku. Produkt przydatny może w czasie kampanii wyborczej, ale nie jako źródło informacji i komunikacji ze społeczeństwem.

Do rozliczenia się nie są też skorzy radni. Naszym wybrańcom, powierzyliśmy los gminy, polegając bezgranicznie na ich nabytej wiedzy, wrodzonej inteligencji oraz nadprzyrodzonej uczciwości i do końca wierzymy w to, że skutecznie zabezpieczają oni nasze interesy. I zapewne tak jest. Problem polega na tym, że oni przed nikim nie muszą się tłumaczyć. O ile Wójt za sprawą klubowiczów z Naszej Gminy stale czuje na karku oddech kontroli społecznej i innych organów państwa a o każdej jego wpadce można natychmiast usłyszeć w radiu, o tyle nasi rajcy pozostają poza jakąkolwiek kontrolą. No, ale to my im na to pozwalamy. A jak jest przyzwolenie na pełną samodzielność, to radni by być bardziej zaradnymi zrzeszają się w klub. Zresztą kluby to takie cudowne dziecko demokracji, gdzie następuje unifikacja członków a ci wówczas:

nigdy się nie różnią – bo klubowicze są jednomyślni (i tak głosują),

nie muszą reprezentować swoich środowisk – bo reprezentują swój klub,

nie konsultują decyzji z wyborcami – bo konsultują decyzje w klubie,

nie pytają mieszkańców o priorytety – bo priorytety wyznacza im klub,

nie muszą myśleć – bo za nich myśli klub,

nie tłumaczą się przed wyborcami – bo ich rozlicza klub,

nie powiedzą, gdzie pojadą za 13 tys. zł – bo to wie tylko klub,

nie odpowiadają za nic – bo za wszystko odpowiada Kapłan”

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (13 lutego 2013 19:37:31) Panie sołtysie, nie użalaj się tylko zrób zebranie wiejskie i publicznie rozlicz swego radnego z obietnic i działań. Nie dziel ludzi na Kapłanowych i Michalukowych, tylko na głupich i mądrych. autor: gość
  (13 lutego 2013 11:51:31) słuszna uwaga. nie pisze sie w radiu tylko w Radio Podlasie ;p autor: gość
  (13 lutego 2013 11:05:53) nie pisze się radiu tylko radio autor: gość
  (13 lutego 2013 09:25:26) Ha, idealnie pasuje to klubu w radzie Międzyrzeca któremu przewodniczy radny Bernat. "Nie muszą myśleć - bo za nich myśli klub" tak właśnie jest! autor: gość
  (13 lutego 2013 08:03:25) http://www.wegrzyniak.blogspot.com/ autor: rogoźnica_nad_krzną
  (12 lutego 2013 20:36:12) Hej to dawaj namiar na bloga... autor: gość
  logo male