YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Spokojne święta na drogach

27 grudnia 2018 21:53:51 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Okres świąteczny był dla policjantów czasem wytężonej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Sprawdzali m.in. prędkość pojazdów, ich stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia dzieci.

 

W ciągu trzech świątecznych dni na drogach powiatu bialskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano natomiast 10 kolizji. Główne przyczyny tych zdarzeń, to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe cofanie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości prawie tysiąca kierowców. Tylko w jednym przypadku kierujacy autem wsiadł za kierownicę po alkoholu.

W święta nie było żadnej taryfy ulgowej dla „amatorów szybkiej jazdy”. 26 grudnia na drodze krajowej nr 2 (na terenie gminy Międzyrzec) mundurowi zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym za przekroczenie predkości dozwolonej w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W miarę spokojne święta mieli policjanci i strażacy z Międzyrzeca. 22 grudnia na ulicy Kościuszki policyjny patrol zatrzymał 48-letniego mieszkańca gm. Międzyrzec, który kierował samochodem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. 26 grudnia około godz. 13.30 w Zahajkach dachował mercedes S320.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male