YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Sportowa pasja łączy pokolenia. Jelnica na sportowo już po raz dziewiąty.

29 lipca 2019 20:01:43 | autor: Anna Ostapiuk
Turniej piłki nożnej, rajd rowerowy i spotkanie z klasykami rajdu turystycznego to główne atrakcje sportowej imprezy w Jelnicy, która odbywa się nieprzerwanie od 9 lat.

IX edycja OSP Jelnica na Sportowo (fot. miedzyrzec.info)

Impreza, której głównymi organizatorami są Stowarzyszenie OSP w Jelnicy i Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, odbyła się 28 lipca na boisku sportowym Orlik i przyciągnęła wielu amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Głównym elementem spotkania był turniej piłki nożnej dla drużyn 6-cio osobowych. W tym roku zgłosilo się 5 drużyn (w latach poprzednich walczyło nawet 8-10 drużyn), spośród których najlepsze wyniki osiągnęły:

I miejsce drużyna Skup Aut
II miejsce drużyna Zbuntowany Kaloryfer
III miejsce drużyna Coco Jumbo.

W rozgrywkach wzięły również udzial drużyny Royal Jelnica i Real Rogoźnica.

Wśród strzelców królował Paweł Pietruk, a najlepszym bramkarzem okazał się Adam Rypiński. Zwycięzcy odebrali puchary i nagrody ufundowane przez ks. dziekana Józefa Brzozowskiego, wójta Krzysztofa Adamowicza, radną Agnieszką Chemielewską, prezesa OSP Andrzeja Jędrzejewicza i posła na Sejm RP Kornelię Wróblewską.

- Do turnieju zapisało się tym razem tylko 5 drużyn, ale za to rowerzyści dopisali! - mówił z dumą prezes OSP Andrzej Jędrzejewicz. W rajdzie rowerowym wzięło udział 173 rowerzystów, w tym, po raz kolejny, ośmioosobowa ekipa z Białorusi, która biwakowała na jelnickim boisku. Rajd rozpoczął się i kończył w Jelnicy, zaś trasa wiodła przez Misie, Brzozowicę, Strzakły, Pościsze, Tuliłów i Sawki. - To spokojny rajd, z trasą bez dużego wysiłku. Wspomagali nas jednak busem druhowie OSP Pościsze. 

Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania z właścicielami pojazdów zabytkowych i nietypowych, rozpoczynającymi w Jelnicy Rajd Turystyczny Klasyczna Rosskosz. Uczestnicy rajdu na linii startu otrzymywali zestaw pozwalający im przebyć trasę zgodnie z regulaminem. W trakcie podróży musieli oni zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami konkursowymi, przeszli również test dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego i test turystyczny. Na trasie czekały na nich również próby sprawnościowe. 

Organizatorzy imprezy sportowej zapewnili uczestnikom wspólny poczęstunek na gorąco i na słodko, pamiątkowe koszulki, a także wiele gier, zabaw animacyjnych i konkursów. To świetna oferta spędzenia atywnego dnia dla całych rodzin, bez względu na wiek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i ich rodzice, ale też i seniorzy, którym sport dodaje wigoru i odejmuje lat. 

Na przyszly rok organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji, ponieważ X edycja "Jelnicy na sportowo" zbiegnie się z jubileuszem 60-lecia OSP Jelnica. Oj, będzie się działo!

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (30 lipca 2019 20:25:52) Błędnie napisane nazwisko Proszę poprawić nazwisko prezesa Jędrzejewicz. autor: Koziorożec
    logo male