YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Sportowcy z Wawrzynami

2 marca 2018 17:11:09 | autor: redakcja
28 lutego burmistrz Zbigniew Kot nagrodził laureatów plebiscytu „Sportowy Wawrzyn". Wśród nich znaleźli się: siatkarska drużyna Liceum Ogólnokształcącego, strongman Mateusz Skrzat, trener Marcin Hołoweńko oraz Tadeusz Żechowski.

Uroczysta gala Sportowych Wawrzynów 2017 (fot. miedzyrzec.info)

 

W tym roku zmieniła się formuła „Sportowych Wawrzynów”. Kandydatów zgłaszały kluby sportowe, stowarzyszenia i organizacje sportowe oraz osoby indywidualne. Po ich zatwierdzeniu przez kapitułę plebiscytu odbyło się internetowe głosowanie.

Burmistrz Zbigniew Kot zwracając się do zebranych na uroczystości podkreślał, że sukcesy międzyrzeckich sportowców to efekt pracy i zaangażowania nie tylko zawodników i trenerów, ale całego otoczenia: nauczycieli, dyrekcji szkół, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wielu działaczy.

Burmistrz zaznaczył, że władze miasta, radni również staraja sie pomagać inwestując w sportową infrastrukturę. Wymienił oddany do użytku sportowy pawilon na miejskim stadionie, realizowaną obecnie gruntowną modernizację krytej pływalni oraz planowaną budowę hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1, której projekt będzie gotowy w najbliższych miesiącach.

Sportową galę uświetnił występ młodego wokalisty Eryka Waszczuka, który ostatnio zdobył dużą popularność dzięki telewizyjnym występom w programie The Voice Kids.

Laureaci Sportowych Wawrzynów

Kategoria - Zawodnik

1. Mateusz Skrzat - trójbój siłowy. Mistrz Świata w Trójboju Siłowym oraz rekordzista Europy w kat. seniorów 140 kg. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca podczas zawodów serii Strongman rangi krajowej i międzynarodowej.

2. Kacper Siedlanowski – taekwondo olimpijskie. Wielokrotny medalista zawodów Taekwondo Olimpijskiego szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego w kategorii dzieci i młodzików 14 lat do 33 kg.

3. Jakub Celiński – pływanie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w pływaniu, łącznie na letnich i zimowych Mistrzostwach Polski zdobył 11 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale. W nagrodę został powołany do Kadry Narodowej Juniorów 15-letnich.

4. Jakub Jakimiak – pływanie. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w pływaniu. Łącznie na letnich i zimowych Mistrzostwach Polski zdobył 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale. Członek Kadry Narodowej Juniorów 14-letnich.

5. Patrycja Waszczuk – szachy. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w szachach. W 2017 roku została podwójną Mistrzynią Polski Juniorek do lat 14 w szachach szybkich oraz w szachach błyskawicznych. Od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce młodych szachistek w Polsce.

6. Wiktor Kukawski - szachy. Mistrz Województwa Lubelskiego w szachach szybkich i klasycznych. Wielokrotny medalista zawodów szachowych. Zajmował czołowe miejsca podczas wielu zawodach rangi wojewódzkiej i międzynarodowej.

Kategoria - Drużyna

1. Drużyna Siatkarzy LO im. Gen. Wł. Sikorskiego. Mistrzowie województwa lubelskiego w piłce siatkowej mężczyzn w roku 2017. Trofeum zdobyli grając w składzie: Michał Bogucki, Jakub Jarosz, Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Bartosz Szabaciuk, Michał Mikołajczuk, Bartosz Roszkowski, Jakub Skólimowski, Karol Zaniewicz. Opiekun Jolanta Czopińska.

2. Dominika Chalimoniuk i Patryk Zbucki – taniec towarzyski. Wielokrotni medaliści turniejów tańca towarzyskiego. Zdobyli m.in. I miejsce w Otwartym Turnieju Tańca Towarzyskiego w Białej Podlaskiej, II miejsce w Otwartych Turniejach Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy – Warszawa oraz „O Puchar Roztocza” w Zamościu, III miejsce w Siennicy Różanej.

Kategoria - Trener

1. Marcin Hołoweńko - trener lekkiej atletyki. Nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener lekkiej atletyki. Od wielu lat przygotowuje dzieci i młodzież do startów i zawodów, w których osiągają znaczące sukcesy na szczeblu lokalnym i regionalnym. Z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem rozwija ich pasję oraz potrzebę aktywności ruchowej. Od kilku lat jest organizatorem zawodów lekkoatletycznych i koordynatorem programu „Lekkoatletyka dla każdego” realizowanego we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

2. Wojciech Lubański - trener pływania. Nauczyciel wychowania fizycznego oraz wieloletni opiekun i trener pływania. W 2017 r. jego zawodnicy zdobyli w Mistrzostwach Polski Juniorów 17 medali, w tym 9 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe. Dwóch podopiecznych otrzymało powołania do Kadry Narodowej Juniorów.

Kategoria – Działacz Sportowy

Kandydat do statuetki był tylko jeden, więc kapituła nagrody zrezygnowała w tym przypadku z internetowego głosowania. Statuetkę otrzymał Tadeusz Żechowski od 60 lat związany z klubem Huragan Międzyrzec. Najpierw jako piłkarz, później - działacz i kierownik drużyn piłkarskich. Obecnie jest kierownikiem piłkarskiej drużyny seniorów, która występuje w lidze okręgowej.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (2 marca 2018 21:41:06) Gratki dla Tadzia. autor: gość
    logo male