YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Spotkanie z najnowszą historią

15 marca 2012 09:01:15 | autor: Redakcja
TPN oraz NSZZ Solidarność zapraszają do kina Sława na konferencję poświęconą Żołnierzom Wyklętym.

Konferencja „Żołnierze wyklęci – konspiracja poakowska po 1944 roku na terenie powiatu bialskiego” odbędzie się w piątek, 16 marca, w kinie Sława. Rozpoczęcie o godz. 13. Organizatorami są Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz miejski oddział NSZZ Solidarność.

Wśród zaproszonych gości jest m.in. Mariusz Bechta, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Ten pochodzący z Białej Podlaskiej historyk od wielu lat odkurza zapomniane półki ze zwojami manuskryptów w archiwach i zbiorach prywatnych. Jest autorem kilku książek poświęconych dziejom najnowszym Polski, m.in. "... między Bolszewią a Niemcami. Konspiracja polityczna i wojskowa Polskiego Obozu Narodowego na Podlasiu w latach 1939-1952".

Do Międzyrzeca zawita także Andrzej Wereszko – syn mjr. Aleksandra Wereszki „Rocha”, oficera Wojska Polskiego, komendanta Rejonu VII AK Obwodu Biała Podlaska, a następnie Podobwodu Międzyrzec Podlaski Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Trzeciego z gości przedstawiać specjalnie nie trzeba, to bowiem wywodzący się z Międzyrzeca, znany regionalista Szczepan Kalinowski.

Konferencję, podczas której nie zabraknie pokazów multimedialnych, poprowadzi prezes TPN Ryszard Turyk.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (16 marca 2012 10:23:01) Dlaczego taki fatalny termin, a raczej godziny konferencji? Chętnie bym przyszedł i posłuchał ale w piątek o godzinie 13, to się jeszcze pracuje, o czym organizatorzy widać zapomnieli !!! autor: gość
    (16 marca 2012 10:20:42) Szykują się do egzekucji zdrajców, z wierzchu zielonych, a w środku czerwonych... autor: gość
    (15 marca 2012 14:16:33) Widać, że chłopaki szykują się na walkę z szajką Kapłana. autor: we
    logo male