YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Stadion bardziej nowoczesny

19 września 2016 20:37:46 | autor: redakcja
Osiemnastego września na miejskim stadionie im. Bronisława Saczuka odbyła się uroczystość oddania do użytku nowoczesnego pawilonu sportowego. Burmistrz Zbigniew Kot zapowiedział, że następnym etapem modernizacji stadionu będzie przebudowa trybun.

Otwarcie pawilonu sportowego na Stadionie Miejskim im. Bronisława Saczuka (fot. M. Wasiluk)

Uroczystość zorganizowano przy okazji meczu klasy okręgowej pomiędzy Huraganem Międzyrzec i Gromem Kąkolewnica, o którym piszemy T U T A J. W przerwie spotkania poseł Stanisław Żmijan otrzymał tytuł honorowego prezesa klubu za "wielkie zaangażowanie i nieoceniony wkład" w jego rozwój i promocję. Parlamentarzysta przypomniał, że plan modernizacji stadionu powstał w 2007 roku, gdy został prezesem Huraganu. Pierwszym etapem była modernizacja płyty głównej i budowa dwóch dodatkowych boisk. Drugim właśnie zakończona przebudowa zaplecza. Do realizacji pozostał jeszcze trzeci etap - przebudowa trybun.

Zarząd Huraganu przyznał również tytuł "honorowego członka klubu". Wyróżniono w ten sposób Jerzego Homziuka, który urodził się w Międzyrzecu i reprezentował kluby Huragan Międzyrzec (1967-1968), MKS-AZS Warszawa ([1968-1973) i SZS-AZS Warszawa (1974). Startował na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 r. w skoku w dal. Był mistrzem kraju w sztafecie 4x100 metrów (1973) i w skoku w dal (1972). Po zakończeniu kariery zawodniczej był m.in. trenerem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Na przebudowę i rozbudowę pawilonu na stadionie wydano 1,29 mln zł. Inwestycja była dofinansowana kwotą 645 tys. zł przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. Witold Wójtowicz - prezes BOZPN oraz Zbigniew Bartnik - prezes LZPN. Nowy obiekt poświęcił ks. dziekan Józef Brzozowski.

Burmistrz Zbigniew Kot obiecał, że będzie starał zapewnić zawodnikom i trenerom jak najlepsze warunki do pracy. Dla Leszka Petruczenki – prezesa Huraganu przekazał kontrakt sponsorski wynegocjowany z firmą Wipasz, opiewający na kilkadziesiąt tysięcy złotych. To już drugi taki kontrakt zawarty w tym roku. Wcześniej podpisano umowę o wsparciu II-ligowego zespołu siatkarzy Huraganu przez firmę Dr Gerard.

Prezenty przy tej okazji otrzymał sztab szkoleniowy Huraganu. Od posła Żmijana kamerę (do rejestrowania meczów, a nie kibiców – jak podkreślił parlamentarzysta), a od burmistrza telewizor.

Pawilon na stadionie Huraganu jest nowoczesnym obiektem, wyposażonym w solary, panele fotowoltaiczne i pompę ciepła. Pozwoli to sporo zaoszczędzić na kosztach jego utrzymania. Burmistrz podkreślił, że takie rozwiązania chciałby zastosować również przy modernizacji pływalni miejskiej. Koszty jej utrzymania są bardzo duże, więc oszczędności z tego tytułu również byłyby znaczące.

W ciągu najbliższych miesięcy w Urzędzie Miasta ma powstać projekt przebudowy trybun na stadionie. Maja być one w części zadaszone, z wyodrębnioną strefą dla kibiców gości. Burmistrz liczy, że ten projekt również zostanie dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


Otwarcie pawilonu sportowego na Stadionie Miejskim


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (21 września 2016 20:27:15) PO-lityczny balon zamiast piłki nożnej Organizatorzy tej propagandowej imprezy zapewne spodziewali się bardzo wielu ludzi sądząc po tym ilu kibiców było na meczu.A tu lipa.Oprócz kilkorga urzędników i zaproszonych gości no i oczywiście dupolizów praktycznie nie było nikogo.Społeczeństwo Międzyrzeca pokazało że ma w głębokim poważaniu to co wydarzyło się w przerwie meczu a upolitycznianie imprezy sportowej jest nie na miejscu. autor: gość
  (20 września 2016 20:53:59) A dla kogo niby te trybuny za bramkami? Nawet w III lidze kibice gości na wielu stadionach oglądają mecze stojąc za barierką. Główną trybune trzeba zrobić i wystarczy na lata. autor: gość
  (20 września 2016 17:25:06) Fajnie Trybuny za bramkami to by było coś i główna trybuna żeby miała więcej miejsc i była wyższa lepiej by się oglądało spotkania. autor: Zdzisław O
  (20 września 2016 10:51:52) DLACZEGO PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA - W TYM DOSTOJNYM GRONIE - WYGLĄDA JAKBY DOPIERO WSTAŁ Z WYRKA????? nIE MA GARNITURY, POROZPINANY. A FE, NIEŁADNIE autor: gość
  logo male