YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Stołpno z nową łodzią i quadem

5 marca 2019 19:44:34 | autor: redakcja/Urząd Wojewódzki
W lutym jednostka OSP Stołpno oficjalnie stała się posiadaczem specjalistycznego quada oraz łodzi ratunkowej. W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, komendant miejski PSP w Białej Podlaskiej bryg. Artur Tomczuk oraz sekretarz miasta Elżbieta Dedelis.

fot. Lubelski Urząd Wojewódzki

- Jest mi niezmiernie miło, że uczestniczę razem z państwem w przekazaniu sprzętu dla OSP Stołpno. Chciałoby się życzyć, by ten sprzęt nigdy nie był używany, ale doskonale wiemy, że czasami jest taka potrzeba i są takie okoliczności, gdy od szybkości naszej reakcji, zależy ludzkie życie, czy to w wodzie, czy na lądzie – powiedział wicewojewoda.

- W ostatnim tygodniu w gminie Kock odbyły się spotkania dotyczące trasy via Carpatia, która również tutaj będzie przebiegać. Na samej granicy województwa i gminy Międzyrzec Podlaski, planowana jest budowa węzła, który połączy via Carpatię z A2. Myślę, że wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że zwiększony ruch będzie skutkował większą ilością zdarzeń drogowych, więc specjalistyczny sprzęt na pewno się przyda – zaznaczył Gmitruczuk.

- Cieszę się, że sprzęt trafił do tej właśnie jednostki. Dziękuję wszystkim, którzy dofinansowali zakup quada i łodzi, która będzie patrolowała zarówno rzekę Krznę, jak i coraz słynniejsze jeziorka międzyrzeckie, nad którymi z roku na rok wypoczywa coraz więcej osób. Życzę, aby ten sprzęt służył państwu jak najlepiej i mam nadzieję, że kolejne lata będą dla państwa równie owocne, ponieważ warto inwestować w ludzi, którzy wykonują swoje powołanie z pasją, a takimi osobami są właśnie druhny i druhowie OSP Stołpno – zakończył.

Ubiegły rok był dla międzyrzeckiej jednostki niezwykle obfity. Pozyskany w grudniu quad marki POLARIS Sportsman 570 kosztował 39 tys. zł. Jego zakup był dofinansowany kwotą 30 tys. zł ze środków wojewody lubelskiego. Pozostałe 9 tys. zł zebrali członkowie OSP Stołpno.

Łódź ratunkowa, najnowocześniejsza w województwie, kosztowała 75 tys. zł. Ponad połowa kwoty pochodziła ze środków MSWiA. Oprócz quada i łodzi ratunkowej OSP Stołpno wzbogaciło się o Mercedesa klasy G oraz auto marki Iveco. Ogólna wartość zakupionego sprzętu potrzebnego do wyjazdów na akcje i zabezpieczenia kąpielisk wyniosła ponad 130 tys. zł, nie licząc pozyskanych samochodów.

Zdjęcia: Lubelski Urząd Wojewódzki

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male