YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Sukcesy młodych szachistów w Terespolu

18 lutego 2019 17:46:49 | autor: redakcja/Bialska Liga Szachowa
Drugiego lutego w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu rozegrano V Turniej Bialskiej Ligi Szachowej 2018/2019. Rywalizowało młode pokolenie szachistów z powiatów: bialskiego, radzyńskiego i łosickiego.

Sukces młodych szachistów w Terespolu (fot. arch. Bialski Związek Szachowy)

 

Do rywalizacji na szachownicach przystąpiło 76 zawodników ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach. Wśród najmłodszych dziewczynek, uczennic oddziałów 0-2 szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Michalina Wasiluk z SP w Misiach. Druga była Magdalena Kaniuch z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, a trzecia Julia Golec z SP 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród chłopców najlepszym szachistą został Jakub Prokopiuk z SP 2 w Radzyniu Podlaskim, który wyprzedził Macieja Waszczuka i Maksymiliana Wysokińskiego z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W grupie uczennic klas 3-6 ponownie wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy, wyprzedzając Zuzannę Siemionek z SP w Radzyniu Podlaskim i Karolinę Tymoszuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Podium w grupie uczniów klas 3-6 tym razem w całości przypadło szachistom z powiatu radzyńskiego. Wygrał Jakub Piskur z Radzynia Podlaskiego, przed Bartoszem Walaszkiem z Czemiernik i Bartoszem Harasimem z Radzynia Podlaskiego.

W klasyfikacjach młodzieży zwyciężyli: uczennice klas 7-9 szkół podstawowych - Karolina Sacharczuk z SP w Sarnakach; uczniowie klas 7-9 szkół podstawowych - Wiktor Kukawski z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim; uczniowie liceów - Grzegorz Olichwirowicz z I LO w Białej Podlaskiej.

Najmłodszymi uczestnikiem turnieju byli: Franek Marzel z Samorządowego Przedszkola nr 4 w Międzyrzecu Podlaskim (dopiero w listopadzie 2019 roku skończy 7 lat) oraz jego koleżanka z przedszkola - Hania Korpysz, która niebawem będzie obchodziła 7 urodziny. Najmłodsi uczestnicy turnieju dzielnie "stawiali czoła" starszym kolegom i koleżankom. Hania zdobyła w turnieju 3 pkt., a Franio 2.

Medale i dyplomy dla najlepszych szachistów w poszczególnych grupach wręczali: dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu Zenon Iwanowski i wiceprezes Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego Sławomir Leszek. Turniej w Terespolu honorowym patronatem objął burmistrz Jacek Danieluk. Witając uczestników wyraził swoje zadowolenie z dynamicznego rozwoju szachów wśród dzieci i młodzieży w Terespolu i całym powiecie bialskim. Zadeklarował, że turnieje szachowe przyszłych edycji Bialskiej Ligi Szachowej będą mile widziane w Terespolu. W trakcie turnieju wszyscy zawodnicy i opiekunowie zostali poczęstowani wyśmienitym żurkiem oraz otrzymali "pamiątkę z Terespola". Honorowymi patronami Bialskiej Ligi Szachowej są: Starosta Bialskiego i Prezydent Miasta Biała Podlaska. Turnieje Bialskiej Ligi Szachowej są współfinansowane przez Starostę Bialskiego i Fundację Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe w ramach programu "Bank Młodych Mistrzów Sportu".


Sukces młodych szachistów w Terespolu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male