YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Super świetlica w Wysokim

3 lutego 2013 22:13:31
Okazale wygląda oddany do użytku 2 lutego budynek wiejskiej świetlicy w Wysokim. Znalazło się w nim miejsce m.in. dla biblioteki i kawiarni internetowej.

Budynek nowo otwartej świetlicy wiejskiej w miejscowości Wysokie (fot. Waldemar Pepa)

Na budowę gmina Międzyrzec otrzymała dofinansowanie z funduszu Unii Europejskiej, w ramach programu: „Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej”. Całkowity koszt to ponad 1 mln zł. Gmina pokryła go w połowie.

Budowę rozpoczęto w czerwcu 2011 r. Efekt to dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 526 metrów kwadratowych. Na piętrze mieści się kawiarnia internetowa z 10 stanowiskami komputerowymi i telewizją. Jest biblioteka, a nawet sala treningowa z atlasem do ćwiczeń, ławeczką treningową, rowerkiem i workiem treningowym. Na wyposażenie całego budynku wydano ponad 130 tys. zł.

W całej gminie Międzyrzec wiejskie świetlice zmieniają swoje oblicze. W tym roku na prace remontowo-modernizacyjne w Łukowisku, Misiach i Rzeczycy w budżecie zaplanowano blisko 900 tys. zł, w tym 432 tys. zł z funduszu unijnego.


Świetlica wiejska w Wysokim (03.03.2012)


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (4 lutego 2013 15:51:48) wysoki jurek !!! Ludzie coś robią, czegoś chcą, zmieniają otoczenie wokół siebie i to na lepsze, nie gorsze, chwała im za to, aż miło popatrzeć, a Ty "gościu" uważaj byś się czasem we własny język nie ugryzł, bo się jeszcze własnym jadem zatrujesz. autor: JFB
    (4 lutego 2013 15:39:48) wysoki jurek !!! Zgryźliwość ponad wszystko, no nie? autor: gość
    (4 lutego 2013 11:12:18) wysoki jurek !!! jurek to głosy już masz wśród swoich. dużo z tego miliona zostało? autor: gość
    logo male