YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Świąteczne porachunki

2 stycznia 2019 16:53:02 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Międzyrzeccy policjanci zatrzymali 21-latka, który w święta Bożego Narodzenia wspólnie z innymi osobami pozbawił wolności swojego znajomego. Powodem miało być wymuszenie zwrotu pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że umówił się ze swoim znajomym na jednej ze stacji paliw. Gdy wsiadł do jego auta, został pobity. W samochodzie oprócz znajomego znajdowały się także inne osoby. 21-latek żądał zwrotu pieniędzy.

Mężczyznę wypuszczono z samochodu po około 30 minutach. Po powrocie do domu powiadomił o zdarzeniu organy ścigania. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Do wyjaśnienia zatrzymany został 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

- W minioną sobotę Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim zastosowała wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Jest on podejrzany o to, że działając w celu wymuszenia od pokrzywdzonego wierzytelności stosował groźbę pozbawienia życia i przemoc oraz pozbawił mężczyznę wolności. O dalszym losie 21-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają personalia pozostałych osób i ich udział w sprawie – poinformowała podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (6 stycznia 2019 00:29:14) Tylko pożyczać To jednak pożyczanie i nie zwracanie pieniędzy się opłaca bo i tak ten co Ci pożyczył jeżeli zechce wyegzekwować dług poniesie karę. autor: Pożycz mi kasę
    logo male