YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Światowe Dni Młodzieży w Drelowie

14 lipca 2016 16:55:00 | autor: Redakcja / UG Drelów

fot. M. Olesiejuk

Pierwsze Światowe Dni Młodzieży w Polsce miały miejsce w 1991 roku w Częstochowie. Rzadko się zdarza, by uroczystości te miały miejsce dwa razy w tym samym państwie. To także pierwsze ŚDM zaplanowane przez papieża Franciszka, to jego wybór.

Światowe Dni Młodzieży są spotkaniem wielodniowym. Obecnie mają one dwie zasadnicze części: pierwsza to "Dni w Diecezji", kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania; druga to "Wydarzenia Centralne", czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym.„Dni w Diecezji” rozpoczną się 20 lipca 2016 i potrwają do 25 lipca 2016.To czas, kiedy do naszej diecezji przyjedzie młodzież z całego świata, by przeżywać wspólnie czas na modlitwie i poznawaniu polskiej kultury, historii oraz miejmy nadzieję – gościnności. Przez pierwsze 3 dni pobytu młodzi będą rozlokowani na terenie całej diecezji. Wśród wydarzeń diecezjalnych odbędą się spotkania wspólne wszystkich osób w Siedlcach oraz Kodniu. Przygotowywane jest dla nich wiele atrakcji m. in. występy zespołów, spotkani modlitewne, rekonstrukcje wydarzeń historycznych. 

Nasza parafia należy do rejonu radzyńskiego, w skład którego wchodzą dwa dekanaty: komarowski oraz radzyński. Centrum rejonu jest Radzyń Podlaski, gdzie przez wszystkie dni młodzież będzie się zjeżdżać z całego rejonu, również z naszej parafii. Wielkim przedsięwzięciem jest organizacja jednego dnia Światowych Dni Młodzieży w Drelowie.To również dla nas wyróżnienie, ponieważ poza miastem rejonowym oraz wydarzeń centralnych żadna inna parafia nie organizuje takiego spotkania. Odbędzie się ono w naszej parafii 23 lipca 2016 roku. Rekonstrukcja wydarzeń historycznych ma na celu przede wszystkim przybliżenie bohaterów naszej parafii – Męczenników Drelowskich oraz kapłanów, którzy w parafii posługiwali. Jest to również nawiązanie do zawołania ŚDM Kraków 2016 – „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Spodziewamy się w Drelowie około 1500 osób.

W organizację jest zaangażowanych wiele instytucji m. in. Parafia Drelów, Urząd Gminy Drelów, Publiczne Gimnazjum im. Unitów Drelowskich, Gminne Centrum Kultury w Drelowie. Scenariusz do przedstawienia został napisany przez p. Ewę Strok, która po raz kolejny wykazała się kunsztem literackim. Dziękujemy wszystkich osobom, które zechciały zagrać w tym przedstawieniu. Zachęcamy wszystkie osoby z naszej gminy oraz parafii do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu o znaczeniu międzynarodowym. Pokażmy, że pamięć o naszych bohaterach oraz wiara, za którą umierali nadal jest żywa pośród nas. Co będzie się więcej działo? Niech to będzie niespodzianka. Rozpoczynamy 23 lipca o godz. 1100. Zapraszamy.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male