YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Święto Niepodległości w Drelowie

8 listopada 2018 13:22:53 | autor: redakcja
W gminie Drelów główne uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbędą się już w piątek, 9 listopada. Z kolei 11 listopada z Drelowa do Leśnej Podlaskiej wyruszy Strażacki Marsz Niepodległości Szlakiem Legionów Polskich.

 

9 listopada o godz. 10 w kościele w Drelowie proboszczowie parafii z terenu gminy odprawią uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny. Następnie zebrani wysłuchają Piotra Semeniuka, który przypomni wydarzenia 1918 roku. W programie jest również wspólne odśpiewanie hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

W planach jest przemarsz na cmentarz parafialny, złożenie kwiatów na mogiłach żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej oraz Niepodległościowy Apel Pamięci. Ostatnia część uroczystości odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej w Drelowie. Zaplanowano tam posadzenie Dębu Niepodległości oraz zakopanie kapsuły czasu, w której znajdzie się m.in. zapis wykonania hymnu państwowego przez uczniów gminnych szkół. Zebrani obejrzą klip "Nasi najmłodsi dla Niepodległej" oraz spektakl „Tej, co nie zginęła...”. Ostatnim akcentem rocznicowych uroczystości będzie II Bieg Niepodległości ulicami Drelowa.

11 listopada o godz. 7 z Drelowa wyruszy Strażacki Marsz Niepodległości Szlakiem Legionów Polskich. Strażackie wozy i motocykliści na trasie do Leśnej Podlaskiej zatrzymają się kilkakrotnie w miejscach, w których swoją obecność w 1915 roku zaznaczyły Legiony Polskie. Rajd zakończy msza święta w leśniańskiej Bazylice.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male