YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Świety Florian od druha wikarego

16 maja 2017 11:40:15 | autor: mw
W Drelowie z okazji corocznego strażackiego święta przed strażnicą miejscowej OSP poświęcono nową figurę św. Floriana. Była to również okazja do odznaczenia sześciu strażaków.

Drelowscy strażacy poświęcili figurę patrona (fot. miedzyrzec.info)

Starą figurkę strażackiego patrona zniszczył czas i pogoda. Nową ufundował druh Sebastian Mućka – wikary drelowskiej parafii, który dokonał także jej poświęcenia. W uroczystości uczestniczyli m.in. były wicemarszałek sejmu Franciszek Jerzy Stefaniuk, starosta Mariusz Filipiuk, który od 20 lat należy do drelowskiej OSP oraz wójt Piotr Kazimierski.

Uroczystości były okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez zarząd wojewódzki OSP. Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Maciej Nekreś, Szymon Ołtuszyk, Kamil Olesiejuk, Arkadiusz Panasiuk, Tomasz Stańczuk i Ireneusz Szabaciuk.

Prezes OSP Drelów Zygmunt Szabaciuk wręczył również pamiątkowe tabliczki, które były podziękowaniem za pomoc jednostce. Za wsparcie i pomoc w zakupie sprzętu wyróżniono w ten sposób starostę Filipiuka i wójta Kazimierkiego, za wsparcie duchowe i materialne - ks. Mućkę, za czas poświęcony na naprawy strażackiego sprzętu - druha Szymona Ołtuszyka.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male