YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Szachiści odwiedzili Sarnaki

20 marca 2019 19:20:53 | autor: redakcja
Kolejny, szósty już turniej Bialskiej Ligi Szachowej edycji 2018/2019 rozegrali szachiści z powiatów bialskich, radzyńskiego i łosickiego. Tym razem gościły ich Sarnaki.

W turnieju wzięło udział 72 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach.

Wśród najmłodszych uczestniczek (uczennice oddziałów 0-2 szkół podstawowych) po raz kolejny pierwsze miejsce zajęła Michalina Wasiluk z SP w Misiach. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka - Maja Muszyńska. Na trzecim stopniu podium stanęła Inga Jarosiewicz z SP 5 w Białej Podlaskiej. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Maciej Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, który wygrał wszystkie siedem partii. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Jakub Prokopiuk z SP 2 w Radzyniu Podlaskim i Mihail Smerachanski - uczeń szkoły w Sielczyku.

W grupie uczennic klas 3-6 po raz kolejny wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy. Tuż za nią z takim samym dorobkiem 5 pkt. uplasowała się Anna Oleksiuk z SP w Rogoźnicy, a o kolejności zdecydowała dodatkowa punktacji Buchholza. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Siemionek z SP w Radzyniu Podlaskim.

Na najwyższym stopniu podium w grupie uczniów klas 3-6 stanął Bartosz Walaszek z SP w Czemiernikach. Drugi był Piotr Gołębiowski z SP 1 w Terespolu, a trzeci Aleksander Nakaziuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Klasyfikację uczennic starszych klas szkoły podstawowej wygrała Joanna Szymańska z SP w Sarnakach. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Karolina Sacharczuk, a trzecie Marta Michalak z SP 1 w Terespolu. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski z SP 3 w Międzyrzecu Podlaski, który wyprzedził Kacpra Litwińca z SP 1 w Radzyniu Podlaski oraz Roberta Tymoszuka z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W turnieju wzięło też udział pięcioro przedszkolaków. Najmłodszym uczestnikiem był pięcioletni Antek Stefaniuk z Samorządowego Przedszkola w Sarnakach.

Kolejny turniej Bialskiej Ligi Szachowej odbędzie się 6 kwietnia w Rokitnie.

Honorowymi Patronami Bialskiej Ligi Szachowej są: Starosta Bialski oraz Prezydent Miasta Białej Podlaskiej. Turnieje Bialskiej Ligi Szachowej są współfinansowane przez Starostę Bialskiego i Fundację Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe dla Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego w ramach programu "Bank Młodych Mistrzów Sportu".

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male