YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szachiści zagrali dla Polonii

7 grudnia 2017 20:33:04 | autor: Redakcja
26 listopada Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim gościł szachistów, którzy zdecydowali się wesprzeć dzieci z polskich rodzin zamieszkujących na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Szachiści grali dla Polonii (fot. MUKS Gambit)

 

Turniej zorganizował Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim w ramach VII edycji akcji społecznej „Szachiści grają dla Polonii", prowadzonej przez Polski Związek Szachowy pod Patronatem Marszałka Senatu RP. Międzyrzecki turniej patronatem objął Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski.

Impreza zgromadziła ponad 60 szachistów i osób towarzyszących. Na szachownicach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w wieku od 5 do 74 lat. Juniorzy, którzy nie ukończyli 12 lat walczyli o cztery miejsca uprawniające do wzięcia udziału w turnieju finałowym, który odbędzie się w Senacie w drugim kwartale 2018 roku. Walczono także o trofea i pamiątkowe nagrody rzeczowe zakupione ze środków przekazanych przez firmę Dr Gerard. Sponsor zapewnił też słodkości dla uczestników zawodów. Opłatę startową stanowiły dobrowolne wpłaty zawodników, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie pobytu dzieci z rodzin polonijnych na koloniach "Wakacje z Szachami". Zebrane pieniądze w kwocie 345 zł zostaną niebawem przekazane na konto wspomnianej wyżej akcji społecznej.

Prawo uczestnictwa w turnieju finałowym wywalczyli: młodzi szachiści zrzeszeni w MUKS "Gambit": Aleksandra Szyszko, Hanna Nurzyńska, Wiktor Kukawski oraz ośmioletni szachista z miejscowości Sosnowe (pow. siedlecki) Dawid Dobosiewicz.

Pierwsze miejsce w turnieju z dorobkiem 8 pkt. zajął Andrzej Litwiniec z Radzynia Podlaskiego. Druga była Patrycja Waszczuk - 7,5 pkt., a trzeci Michał Łosicki - 7 pkt. W kategoriach wiekowych zwyciężyli: do lat 12 - Wiktor Kukawski i Aleksandra Szyszko; do lat 10 - Andrzej Pietkiewicz i Aleksandra Marciniuk; do lat 8 - Dawid Dobosiewicz i Anna Oleksiuk.

Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli Maciej Waszczuk i Joanna Wedziuk uczęszczający do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Zawody rozegrano w sympatycznej atmosferze, w gościnnych progach Zespołu Placówek Oświatowych nr 3.

Wyniki turnieju dostępne są  na stronie: www.chessarbiter.com

 

Info/Foto: MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski


Szachiści grali dla Polonii


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male