YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szept amazońskiego potoku

10 marca 2017 10:14:33 | autor: redakcja/Urząd Miasta
W kinie „Sława” odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu VitoExTrEAM. Tym razem w MOK gościł podróżnik Stefan Czerniecki, który w fascynujący sposób opowiadał o swojej wyprawie w niebezpieczne rejony w stanie Amazonas na południu Wenezueli.

Fot. Marta Muszyńska

Gość z łatwością przyciągnął uwagę młodych słuchaczy. W barwny sposób opisywał krajobrazy Wenezueli, jej stolicy Caracas, egzotycznych zwierząt (m.in. tarantuli, anakondy) oraz zdefiniował pojęcie „dżungli”. Jego opowieści wzbogacały ciekawe zdjęcia i oddająca klimat tamtych stron muzyka. Stefan wytłumaczył uczniom, że geografia to bardzo ważna i potrzebna dziedzina wiedzy, którą warto poznawać.

Podróżnik z zapałem i humorem opowiadał o swoich spotkaniach z Indianami oraz o przygodach (niejednokrotnie dramatycznych, ale i zabawnych), których doświadczył, podróżując po Wenezueli. Ciekawą historią była opowieść o negocjacjach Czernieckiego z przewodnikiem, aby ten poprowadził na szczyt tepui. Tubylec nie chciał tego zrobić, twierdząc, że już tam był, a góry lepiej wyglądają z dołu. Nie chciał oferowanych przez podróżników pieniędzy, bo w dżungli nie mają  one żadnej wartości. Okazało się, że magiczną moc mają kalosze Stefana. Podróżnik przedstawił je jako niezwykły i trudno dostępny produkt (warty mieszkania w Polsce). Przewodnik dał się wreszcie przekonać i wprowadził na szczyt w zamian za kalosze. Na koniec spotkania podróżnik rozdawał autografy, chętnie też pozował do wspólnych zdjęć z młodzieżą.

Stefan Czerniecki jest dziennikarzem, kartografem, autorem książek: "Dalej od Buenos", "Cisza", "Po drugiej stronie", "Czekając na Duida", a także programów "Za siódmą górą" w Telewizji Republika, tekstów publikowanych między innymi przez "National Geographic-Traveler".

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male