YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Te dzieciaki są wspaniałe!

27 lipca 2015 22:23:15 | autor: KD/redakcja
Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Drelowiacy, działający przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, rozsławia gminę. Niedawno zdobył pierwsze miejsce podczas I Międzynarodowego Festiwalu Poloneza, który odbył się w Warszawie.

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Drelowiacy (fot. GCK Drelów)

Do konkursu zgłosiło się 30 wykonawców, którzy rywalizowali w  trzech kategoriach: wokalnej – śpiew, instrumentalnej - instrument - zespół instrumentalny i tanecznej - taniec zespołowy. Drelowiacy zatańczyli poloneza w strojach narodowych i zajęli 1 miejsce w kategorii taniec zespołowy. Dzieci tańczyły przy akompaniamencie: akordeonu na którym grał Jakub Gdela, Jan Juźko przygrywał na bębnie,  Arkadiusz Juźko na klarnecie, a Sławomir Mielniczuk na skrzypcach. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez sponsorów. Festiwal był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, które widownia przyjęła z dużym aplauzem. Dzięki temu publiczność usłyszała o małej miejscowości jaką jest Drelów.

Drelowiacy od niedawna tańczą w nowych strojach narodowych. Zakupiono je w ramach projektu „Tańce Narodowe Nasze Dziedzictwo” z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (31 lipca 2015 17:32:58) a instruktor ? gratulacje dla młodych tancerzy, brawa dla instruktora, świetnie, ze są osoby piszące takie projekty. autor: bernadeta
    (28 lipca 2015 21:17:31) Super! Ale chłopcy mają krzywe ręce :/ Wyprostować by się mogli, hehe :) autor: gość
    (28 lipca 2015 08:47:16) brawo? Brawo. Szkoda tylko ze ciagle o Drelowie tutaj się pisze... autor: iki
    logo male