YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Ten wieczór podarowały właśnie sobie

6 marca 2019 16:26:49 | autor: Anna Ostapiuk
5 marca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyła się piękna uroczystość, której tematem przewodnim była wyjątkowość kobiet i ich rola w życiu rodzinnym oraz społecznym. W gminnych obchodach Dnia Kobiet wzięło udział ponad osiemdziesiąt aktywnych przedstawicielek wielu drelowskich instytucji i organizacji.

Pokaz dekorowania ciast na uroczystości "Dnia Kobiet" w Drelowie (fot. Anna Ostapiuk)

Zebranych na uroczystości gości, wśród których znalazły się przedstawicielki urzędów, banków, bibliotek, szkół i przedszkoli, członkiń KGW i zespołów śpiewaczych oraz lokalne bizneswoman, powitali Michał Olesiejuk, nowo wybrany dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie oraz Anna Ciesielska, przewodnicząca Rady Gminy Drelów czwartej kadencji. Wójt gminy Piotr Kazimierski wygłosił kilka ciepłych słów podkreślając szczególną rolę kobiet w życiu społecznym gminy. – Każda z was, drogie panie, ma  w swoim życiu ważną rolę do spełnienia – mówił -  Jesteście mamami, żonami, babciami, szefowymi, pracownicami, a na tych wszystkich posterunkach, na których tkwicie w służbie rodzinie i pracy zawodowej, na słowo dziękuję, przepraszam, kocham cię, czasami długo czekacie. Wiemy o tym, jak ważna jest rola kobiety w naszym życiu, jak potraficie łagodzić obyczaje i skutecznie współdziałać. Nie wyobrażam sobie naszego samorządu, naszych miejscowości, domów ludowych bez waszej kobiecej, doskonałej, gospodarskiej ręki. Nigdy nie wątpcie w to, że jesteście wyjątkowe! – z mocą podkreślił wójt Kazimierski – Zatrzymajcie się i poświęćcie trochę czasu sobie, jesteście tego warte.

Wieczór poświęcony kobietom wypełnił zróżnicowany program artystyczny, rozpoczęty występem uczniów klasy I i V ze Szkoły Podstawowej w Szóstce. Młodzi aktorzy wspierani przez wychowawczynię Małgorzatę Grudzińską zaprezentowali spektakl w języku angielskim, łączący w sobie pantomimę i musical, inspirowany baśnią H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” . Dziecięcą interpretację baśni ukierunkowała myśl, że nawet wśród codziennego zabiegania warto dostrzec drugiego człowieka.
Po wzruszającym występie na scenie pojawili się tancerze Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Drelowiacy”, działającego od 2013 r. przy GCK w Drelowie, prezentujący krakowiaka i tańce lubelskie.

Muzyczny nastrój zapewnił duet wokalno – akustyczny: Maria Kossak  z Zahajek i Angelika Paluszkiewicz (GCK), wykonując trzy przejmujące utwory: „Niemożliwe” Kwiatu Jabłoni, „Pogoda ducha” Hanny Banaszak i „Co mi Panie dasz” Bajmu.

Zachwyt i szczery podziw publiczności wzbudził występ czterech młodziutkich gimnastyczek akrobatycznych z klubu Sekcja Gimnastyki Artystycznej Biała Podlaska. Kilkuletnie zawodniczki, których trenerką jest Natalia Pawluk - wielokrotna medalistka, Mistrzyni Sportu Federacji Rosyjskiej w Gimnastyce Artystycznej, zaprezentowały niezwykły pokaz gibkości, równowagi, tańca i akrobatyki. SGA Biała Podlaska jest wielokrotnym laureatem czołowych lokat w zawodach w Polsce i za granicą.

Kolejne doznania muzyczne stały się udziałem publiczności za sprawą akordeonisty i wokalisty Marcina Wardziaka z Wors. Podczas wykonania utworów: „Hej z góry, z góry”, „Szły panienki z kawiarenki”, „Kto za tobą w szkole ganiał” Czerwonych Gitar i „I to i owo” Staśka Bielanka, obecnym na sali paniom udzielił się sielankowy nastrój, szwłączyły się do wspólnego śpiewania i kołysania.

W tym tonie odbyła się również ostatnia część programu artystycznego, którą zapełnili humorystycznym występem kabaretowym aktorzy drelowskiej Grupy Teatralnej „Tu i Teraz”, działającej od kilku lat przy GCK w Drelowie. Wierszem, piosenką, odczytem fragmentu „Konopielki” Edwarda Redlińskiego w staropolskim stylu oraz zabawnym spektaklem „Małżeństwo z miłości” według własnego scenariusza, aktorzy rozbawili publiczność, wywołując salwy śmiechu i poczucie relaksu i odprężenia.

Ten kulturalny wieczór to również doznania kulinarne, choć nie tylko smakowe. Pokaz sztuki dekoratorskiej w wykonaniu Katarzyny Łosickiej z Łózek wprawił obecne na uroczystości panie w szczery zachwyt. Wokół pani Katarzyny skupiły się amatorki dekorowania ciast i tortów kwiatami i ozdobami z masy cukierniczej. Panie pod czujnym okiem fachowca próbowały swoich sił w tworzeniu misternych słodkich kwiatów, ucząc się zasad przygotowania masy, doboru narzędzi i sztuki dekoratorskiej. Degustacja tortów i ciast pozwoliła na chwilę zapomnienia.

Panie, jak zachęcał wójt Piotr Kazimierski, podarowały ten czas sobie. Wspólne rozmowy, śpiew i klimatyczny nastrój pozwoliły choć na chwilę oderwać się od codzienności. I poczuć się naprawdę wyjątkowo. – To był dla nas wyjątkowy czas. Bardzo ciekawie zostało to zorganizowane. Wiersze, piosenki, spektakle… czas był świetnie zapełniony – podkreśla pani Renata S., jedna z uczestniczek uroczystości – Talenty artystów, którzy dziś się zaprezentowali na scenie, zostały pięknie uchwycone i ukazane.

- Sam jestem pod wrażeniem dzisiejszego wieczoru – podsumowuje Michał Olesiejuk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie - Fantastyczne występy osób, którzy zechcieli umilić nam czas, oceniam celująco. Przygotowanie tej uroczystości to było ogromne wyzwanie, ale profesjonalizm osób, które były za to odpowiedzialne, zarówno pracowników GCK jak i występujących artystów, przyczynił się do rewelacyjnego efektu.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (7 marca 2019 22:20:19) Super Wystarczy być sobą.Michał jest odpowiednią osobą na tym stanowisku. autor: gość
    logo male