YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Tomasz Duda Quartet w Kinie Sława

18 lutego 2019 18:15:36 | autor: redakcja
Znamy datę kolejnej edycji Międzyrzeckich Spotkań Jazzowych. 31 marca o godz. 17 w Kinie Sława wystąpi Tomasz Duda Quartet. Liderem zespołu jest znany saksofonista, grający m.in. w Mitch&Mitch oraz Pink Freud.

Tomasz Duda Quartet tworzą warszawscy muzycy poszukujący nowych brzmień i nie bojący się eksperymentować. Kwartet łączy jazzowe brzmienie i feeling z elektronicznym brzmieniem. Saksofonowe improwizacje lidera zespołu stawiane są na równi z najlepszymi osiągnięciami awangardy XX i XXI wieku.

Tomasz Duda to klasycznie wykształcony saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Obszar jego działalności muzycznej jest wyjątkowo szeroki: od klasyki, przez jazz, elektronikę, aż po projekty eksperymentalne niedające się jednoznacznie zaszufladkować.

Ma na koncie współpracę ze znakomitymi muzykami, takimi jak: Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Marcin Masecki, Tomasz Stańko, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Krzysztof Knittel. Na stałe gra w zespołach: Profesjonalizm, Baaba, Mitch&Mitch, Pink Freud, Arszyn Duda, 3D.

W Kinie Sława Dudzie będzie towarzyszył m.in. Jan Młynarski (syn piosenkarza i poety Wojciecha Młynarskiego), obsługujący radziecki syntezator perkusyjny Formanta. To także znana postać na polskiej scenie muzycznej. Był członkiem zespołu Warszawskie Combo Taneczne, grał także w zespole Baaba. Stworzył projekt Młynarski Plays Młynarski oraz współtworzył Jazz Band Młynarski-Masecki.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male