YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Trójka na pływackim podium

19 grudnia 2018 11:41:47 | autor: redakcja
Młodzi pływacy z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 dobrze spisali się w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wiktoria Karwowska

Mimo sporych zaległości treningowych spowodowanych modernizacją międzyrzeckiej pływalni reprezentanci "Trójki" dobrze poradzili sobie w Finale Rejonu, który odbył się 30 listopada w Radzyniu Podlaskim. Awans do Finałów Wojewódzkich uzyskały sztafety 6x25m st. dow. dziewcząt i chłopców (kl.7 i 8 SP i 3 Gim.), wygrywając swoje wyścigi. W rywalizacji indywidualnej miejsca na podium i awans do Finałów Wojewódzkich uzyskali: Wiktoria Karwowska, Aleksandra Węgrzyniak, Magdalena Olesiejuk, Jakub Jakimiak, Bartłomiej Przychodzki, Grzegorz Radzikowski, Konrad Górecki i Maciej Lubański.

Mistrzostwa Województwa odbyły się 5 grudnia na pływalni olimpijskiej w Lublinie. Bardzo dobrze zaprezentowały się tam nasze sztafety 6x25m st. dow. Podopieczni i podopieczne Wojciecha Lubańskiego i Jarosława Mikołajczuka po zaciętej walce zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach.

Skład sztafety dziewcząt: Wiktoria Karwowska, Aleksandra Węgrzyniak, Eliza Lesiuk, Magdalena Olesiejuk, Eliza Stasiewicz i Patrycja Majczyna.
Skład sztafety chłopców: Jakub Jakimiak, Bartłomiej Przychodzki, Grzegorz Radzikowski, Aleksander Mikołajczuk, Cezary Czopiński i Dominik Ptaszek.

W wyścigach indywidualnych bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Karwowska, która zwyciężyła na dystansie 50m st. dow. z czasem 27,99, wyprzedzając zawodniczkę z Lublina Marikę Wieczorek o 2 setne sekundy. Na tym samym dystansie również bezkonkurencyjny okazał się Jakub Jakimiak zwyciężając z nowym rekordem życiowym 23,94.

Pozostałe miejsca pływaków "Trójki": Aleksandra Wegrzyniak – 7 miejsce na 50m ST. klas., Magdalena Olesiejuk – 12 miejsce na 50m st. dow., Bartłomiej Przychodzki – 7 miejsce na 50m st. grzb., Grzegorz Radzikowski - 8 miejsce na 50m st. klas., Cezary Czopiński (zastąpił chorego Macieja Lubańskiego) – 10 miejsce na 50m st. mot., Konrad Górecki - 12 miejsce na 50m st. mot.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male