YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

"Trójkowy" poranek z poezją

28 listopada 2016 19:12:50 | autor: Agata Marciniak / Redakcja
W dniu 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano "Poranek z poezją" dla uczniów klas zerowych oraz klas I-III. Otrzymaliśmy relację z tego wydarzenia.

Poranek z poezją dla czytelników z Trójki (fot. ZPO nr 3)

W celu promocji czytelnictwa w naszej szkole często podejmujemy działania temu sprzyjające. Pragniemy wyrabiać nawyk czytania jako formy przyjemnego spędzania czasu wolnego, rozwijania sprawności umysłowej i umiejętności twórczych. Chcemy budować w dzieciach poczucie własnej wartości i rozwijać sprawność językową.

Jednym z takich działań było zorganizowanie w dniu 15 listopada PORANKU Z POEZJĄ dla uczniów klas zerowych i klas I-III. Dzieci z klasy 3d przygotowały inscenizację wybranych wierszy Jana Brzechwy, m.in. "Leń”, „Dyzio Marzyciel”, "Samochwała”, ”Na straganie”. Uczniowie swoją interpretacją utworów Jana Brzechwy pokazali piękno poezji dziecięcej i zawarte w niej ponadczasowe wartości.

Nauczyciel biblioteki szkolnej zaprezentował nowości czytelnicze, które już czekają na pasjonatów dobrej lektury. Serdecznie ZAPRASZAMY wszystkich uczniów do częstego wypożyczania książek i czytania ich w każdej wolnej chwili.


Poranek z poezją dla najmłodszych czytelników z Trójki


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male